Renesansowy portret ze… sznurka

Renesansowy portret ze… sznurka

Jedni tworzą dzieła sztuki za pomocą pędzla, inni dłuta, jeszcze inni na różne sposoby wykorzystują komputer. Ten artysta postanowił stworzyć portret, używając sznurka.

Petros Vrellis to grecki artysta, który specjalizuje się w tworzeniu ciekawymi metodami. Jego najnowsze dokonanie to portret, inspirowany twórczością renesansowego malarza Dominikosa Theotokopulosa, bardziej znanego jako El Greco. Vrellis jednak nie stworzył go za pomocą farb i pędzla, a postanowił pójść o krok dalej.

 

Jako „płótno” posłużyła mu kolista rama z osadzonymi blisko siebie niewielkimi haczykami, na które artysta nawlekał sznurek. Nitki, wielokrotnie krzyżując się, stworzyły w końcu obraz. Na potrzeby tego dzieła Vrellis zużył kilka tysięcy metrów sznurka. Artysta oczywiście doskonale wiedział, jak należy przewlekać nitkę, aby uzyskać pożądany efekt. Zanim przystąpił do tworzenia, na komputerze rozbił obraz na piksele, a następnie przypisał liczby do konkretnych kolorów. Dzięki stworzonemu algorytmowi wiedział, w jaki sposób poprowadzić sznurek, aby powstał portret.

 

 

Sznurkowy portret to nie pierwsze interesujące dzieło greckiego artysty. W 2012 roku tchnął życie w jeden z najbardziej znanych obrazów pędzla Vincenta Van Gogha Gwiaździsta noc. Niedługo po tym stworzył aplikację na systemy iOS oraz Android, dzięki której można nie tylko podziwiać ruchomy obraz, ale także dowolnie w niego ingerować.

 

 

Swoim podejściem do tworzenia sztuki Petros Vrellis udowodnił, że jest artystą o sporej wyobraźni - czekamy na następne dokonania i liczymy na to, że będą równie pomysłowe i efektowne.

 

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami. Jeśli cenicie ciekawy design, zapraszamy do rzucenia okiem na interesującą kolekcję gramofonów, a także na oryginalny pomysł holenderskiego artysty na pudełko, przypominające o zmarłym partnerze.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska