The Distinguished Gentleman's Ride już za nami – zobaczcie jak było!

2017-09-29
The Distinguished Gentleman's Ride już za nami – zobaczcie jak było!

24 września 2017 roku we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman's Ride. To impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie w ponad 600 miastach na całym świecie. W tym roku w Polsce dżentelmeni jeździli w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

 

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany. A przy okazji próby zmiany tego wizerunku chcieli zrealizować szczytny cel jakim jest walka z rakiem. W 2013 roku ponad 11 tys. uczestników Distinguished Gentleman's Ride w 145 miastach na całym świecie uzbierało ponad 277 tys. dolarów. W 2014 roku już ponad 20 tys. uczestników w 257 miastach uzbierało ponad 1,5 mln. W 2015 roku w 37 tys. uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2,3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty.

 

Pierwsza edycja imprezy we Wrocławiu odbyła się w 2014 roku z inicjatywy Grzegorza Korczaka, założyciela firmy Unikat Motorworks, wrocławskiego warsztatu zajmującego się przerabianiem motocykli pod wizje przyszłych właścicieli. Tegoroczna edycja gościła we Wrocławiu po raz trzeci.

 

Distinguished Gentleman's Ride to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie: https://www.gentlemansride.com/

 

 

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie Distinguished Gentleman's Ride może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową wartością całego wydarzenia jest jego dżentelmeńska atmosfera. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury lub koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów na temat motocyklistów.

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne. Tych, którym nie udało się dołączyć do wydarzenia w tym roku, organizatorzy zapraszają za rok!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska