Wielki Mur - zwiastun filmu z Mattem Damonem

Wielki Mur - zwiastun filmu z Mattem Damonem

Jedna z najbardziej imponujących budowli na świecie stanie się bohaterem filmowym.

Póki co niewiele wiadomo na temat fabuły filmu The Great Wall. Oczywistym jest, że Wielki Mur będzie areną zmagań z… no właśnie, z kim? Wygląda na to, że armia chińska (w której z jakiegoś powodu znalazł się bardzo niechińsko wyglądający Matt Damon) będzie walczyć z potworami.

 

 

To jednak nie skomplikowane wątki fabularne mają przyciągnąć ludzi do kin, a obietnica ciekawej akcji i dobrej zabawy. Reżyser Zhang Yimou ma na swoim koncie kilka filmów zrealizowanych ze sporym rozmachem oraz sporą ilością akcji (należą do nich między innymi Bohater z Jetem Li oraz Dom latających sztyletów). Oprócz Matta Damona (którego filmowego imienia jeszcze nie znamy, podobnie jak w przypadku reszty obsady) na ekranie zobaczymy między innymi Willema Dafoe (którego nikomu nie trzeba przedstawiać) oraz chilijskiego aktora Pedro Pascala, znanego przede wszystkim z roli księcia Oberyna Martella w serialowym przeboju HBO Gra o tron.

 

Film ma trafić do kin w przyszłym roku - jego amerykańska premiera została zaplanowana na 17 lutego 2017 roku. The Great Wall, będący owocem amerykańsko-chińskiej współpracy dysponuje budżetem 135 milionów dolarów, a za scenariusz odpowiadają Max Brooks oraz Tony Gilroy.

 

Wielki Mur Chiński to system fortyfikacji obronnych, mający długość niemal 9 tysięcy kilometrów, na który składa się mur wzniesiony ludzką ręką, a także naturalne bariery, takie jak rzeki i wzgórza. Chociaż jest to największa tego typu budowla na świecie, to wbrew obiegowej opinii, nie jest widoczna z kosmosu.

 

Jak Wam się podoba perspektywa Matta Damona walczącego z potworami na Wielkim Murze?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska