Red Bull Flying Illusion w Polsce

2017-10-04
Red Bull Flying Illusion w Polsce

Widowisko łączące taniec, iluzję, muzykę i spektakularne wizualizacje, czyli Red Bull Flying Illusion, na początku listopada zawita do Polski. Spektakle odbędą się w dniach 3-4 listopada na warszawskim Torwarze. Za projektem stoi grupa taneczna Flying Steps, którą polska publiczność kojarzyć ze spektaklu Flying Bach sprzed kilku lat.

Red Bull Flying Illusion to unikalne widowisko łączące taniec, muzykę, iluzję i sferę wizualną. 12-osobowa reprezentacja ekipy Flying Steps z Berlina pokaże, że różne style taneczne świetnie współgrają nie tylko z muzyką, ale także z imponującą produkcją, nowoczesną oprawą wizualną, która obejmuje wizualizacje, projekcje 3D, grę światłem oraz iluzje tworzone za pomocą wszystkich powyższych narzędzi. Światowa premiera spektaklu odbyła się siedem lat temu. Dotychczas Red Bull Flying Illusion obejrzało ponad pół miliona widzów w 35 krajach.

 

– Naszym celem zawsze było wzbudzanie fascynacji. Chcemy pokazywać, na co stać formę sztuki, jaką jest breakdance. Red Bull Flying Illusion to kolejny krok w tym kierunku – mówi o spektaklu Vartan Bassil, założyciel, główny choreograf i dyrektor artystyczny Flying Steps.

 

 

Członkowie grupy do spektaklu przygotowywali się przez wiele miesięcy, ćwicząc nawet po 12 godzin dziennie.

 

– Przekraczają własne granice i wyznaczają zupełnie nowe standardy, bo właśnie na tym polega breakdance. Na dokonywaniu rzeczy niemożliwych i niepoddawaniu się, aż do osiągnięcia celu – dodaje Vartan.

 

Obok Vartana Bassila, za spektaklem stoi Florian Zimmer – niemiecki iluzjonista, który na koncie ma współpracę m.in. z Janet Jackson i Michaelem Jacksonem. Zimmer i Bassil przez dwa lata pracowali nad koncepcją spektaklu, starając się połączyć taniec z iluzją. Płaszczyzną porozumienia okazała się odwieczna walka dobra ze złem, która w tym przypadku przyjęła formę tańca.

 

 

– Historia jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala nam wzbudzić emocje publiczności. Jednak w samym centrum zainteresowania znajduje się taniec. Walka dobra ze złem stanowi dopełnienie i tak już porywającego show – tłumaczy Bassil.

 

Spektakle odbędą się na Torwarze w Warszawie, 3 i 4 listopada.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska