Jeansowa jesień. Jakie jeansy (i nie tylko) powinieneś teraz nosić?

2017-10-19
Jeansowa jesień. Jakie jeansy (i nie tylko) powinieneś teraz nosić?

Przed nami kolejna jesień. Która to już w waszych życiach – dwudziesta, trzydziesta, czterdziesta? Każda z nich jest trochę inna, ale jedno się nie zmienia. Z każdą jesienią doskonale komponuje się jeansowy styl – i nie mówimy tylko o spodniach!

Jak wszyscy dobrze wiemy, spodnie jeansowe zostały zaprojektowane w XIX wieku jako odzież robocza, a w XX wieku przeżyły renesans, który sprawił, że od lat są i nie przestają być modne. I prawdopodobnie nigdy nie przestaną. Uwielbiamy je za to, że są trwałe, długowieczne, wygodne i świetnie wyglądają. Pójdźmy dalej – inaczej niż większość ubrań, wyglądają tym lepiej, im dłużej są noszone.

 

Ale styl jeansowy to nie tylko jeansowe spodnie. Wszyscy lubimy przecież także koszule czy kurtki z tego materiału. Ba, ten styl to nawet nie tylko jeans, ale także elementy odzieży zrobione z innych materiałów, które do jeansu pasują. No dobra, po męsku, pora na konkrety.

 

Klasyka, ale nowoczesna – spodnie

 

W tym sezonie raczej nie polecamy nosić najbardziej klasycznych niebieskich jeansów, ale jeansy – jak najbardziej. Po prostu lepiej wybrać ciemniejsze. W ogóle zasada jest taka, że jeśli mielibyście mieć tylko jedną parę jeansów – wybierzcie ciemnogranatowe albo czarne. Będą bardziej uniwersalne.

 

Kurtka na jesień

 

Kurtki jeansowe wróciły triumfalnie już kilka sezonów temu i nie widać, by były w odwrocie. Z fasonem raczej się nie kombinuje – ma być klasycznie. Jedno, na co warto zwrócić uwagę w tym sezonie to ocieplany kołnierz. Z nim kurtka będzie sprawiała bardziej jesienne wrażenie. A firma Wrangler ma tutaj gotowe rozwiązanie.

 

Koszula do jeansowej kurtki

 

Choć, przynajmniej jeśli chodzi o styl, lata dziewięćdziesiąte wróciły to jednak nie jesteśmy w nich bezkrytycznie zanurzeni. Oznacza to m.in. tyle, że do jeansowej kurtki nie powinniśmy raczej zakładać jeansowej koszuli i spodni w tym samym odcieniu. Lepiej łączyć materiały. A do jeansowej kurtki mało co pasuje tak, jak koszula z kratę. Tylko pamiętajcie – koniecznie z długim rękawem!

 

Koszula jeansowa

 

Koszula jeansowa to bardzo męska rzecz. Naszym zdaniem dobrze by było, żeby każdy z nas miał w szafie chociaż jedną. W zestawie z beżowymi spodniami – petarda. A zasada jest właściwie tylko jedna. Taka sama, jaka tyczy się wszystkich koszul: koszula z krótkim rękawem to nie koszula.

 

Wysokie buty

 

Niektórzy nazywają je traperami. My pozostańmy przy wersji, że to po prostu wysokie męskie buty. Mają być porządne, najlepiej skórzane, stabilne, stosunkowo przewiewne, ale jednocześnie szczelne i robiące wrażenie, że każdy krok, to pierwszy krok do sukcesu. Niczego lepszego nie włożysz jesienią na nogi. Przynajmniej d o jeansowej stylizacji.

 

Wszystkie zaprezentowane materiały znajdziecie w oficjalnych sklepach Lee i Wrangler na Allegro: jeansoriginal i sma_wrangler.

 

Materiał partnerski

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska