„Jak Playboy zmienił świat?” Zobacz dokument o Hugh Hefnerze

2017-10-06
„Jak Playboy zmienił świat?” Zobacz dokument o Hugh Hefnerze

W niedzielę 8 października o godzinie 21:00 w kanale HISTORY zostanie pokazany dwugodzinny film dokumentalny o życiu Hugh Hefnera i o tym, jak zakładając PLAYBOYA, na zawsze zmienił świat. Seans obowiązkowy!

Jego imperium obejmowało kluby, kasyna, sprzedaż gadżetów i przełomowe programy telewizyjne. Był orędownikiem wolności seksualnej i praw człowieka. Jak wiecie, Hugh Marston Hefner, założyciel PLAYBOYA zmarł 27 września 2017 roku w wieku 91 lat. Po blisko sześćdziesięciu pięciu latach od powstania magazyn założony przez Hefnera nadal prowokuje i bawi. Chyba każdy zgodzi się z tym, że PLAYBOY zmienił świat.

 

Dokument specjalny Jak PLAYBOY zmienił świat? ukazuje, jak magazyn dla mężczyzn stworzony przez Hugh Hefnera stał się ogólnoświatowym imperium. To opowieść o tym, jak PLAYBOY kwestionował społeczne konwenanse dotyczące mężczyzn, kobiet, płci i nagości. W programie pojawią się do tej pory nigdy nieemitowane materiały i wywiady z historykami społecznymi, a także osobami kierującymi i związanymi z PLAYBOYEM takimi jak Jenny McCarthy, James Caan, duchowny Jesse Jackson, Diablo Cody, Shannon Tweed czy Donald Trump. I oczywiście z samym Hugh Hefnerem. Ten dokument pokazuje nie tylko to, jak PLAYBOY zmienił świat, ale jak nadal głęboko wpływa na nasze życie codzienne i wartości kulturowe.

 

 

 

– Byłem przygnębiony. Pomyślałem, że musi istnieć lepsze wyjście dla mnie i innych facetów. Interesowały mnie relacje romantyczne między płciami. Ale wówczas żonaty mężczyzna mógł tylko iść z kolegami na kręgle, polowanie albo ryby. Nie miałem na to ochoty – mówił o momencie założenia PLAYBOYA sam Hefner.

 

Hefner pożyczył od bliskich 8 tysięcy dolarów i w kuchni skromnego mieszkania zaczął tworzyć czasopismo pod nazwą „Stag Party”. – Nazwę i postać jelenia zaczerpnąłem z komiksu z lat 30-tych. W ostatniej chwili dostałem pismo od magazynu „Stag”. Twierdzili, że nasz tytuł narusza ich prawa. Postanowiłem wtedy zastąpić jelenia królikiem, który wydał mi się bardziej figlarny. PLAYBOY miał być pismem dla młodych mężczyzn z dużych miast, tak jak „Esquire” kierowano do starszych dżentelmenów – tłumaczył Hefner.

 

Aby nadać pismu rozgłos, Hefner kupił prawa do nieznanych zdjęć nagiej Marilyn Monroe z czasów jej młodości. Aktorka stała się pierwszą gwiazdą rozkładówki, które określano potem mianem Playmate. W grudniu 1953 magazyn trafił do sprzedaży. Bez daty, bo Hefner nie miał pewności, czy wyjdzie drugi numer. I tak to się zaczęło.

 

– PLAYBOY to coś więcej niż czasopismo. To ruch na rzecz lepszej Ameryki. Bądź kim zechcesz, póki nikogo nie krzywdzisz i mów o tym otwarcie. Kto chciałby żyć inaczej? – tak mówił Hefner i dziś możemy traktować to niemal jak manifest. Aktualny do dziś.

 

Premiera dokumentu Jak PLAYBOY zmienił świat? będzie miała miejsce w niedzielę 8 października o godz. 21:00 w telewizji HISTORY. Powtórki będzie można obejrzeć we wtorek 10 października o 9:00 oraz w nocy ze środy na czwartek 11/12 października o północy.

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska