Jaki zegarek męski do 500 złotych?

2017-10-06
Jaki zegarek męski do 500 złotych?

Budżet to niewielki, ale dobry zegarek męski do 500 zł można bez problemu znaleźć. Skorzystajcie z naszych porad.

Umówmy się, zegarek nikomu nie jest dziś do niczego potrzebny. Czas odmierzamy komórką. Wystarczy zerknąć na smartfona, by dowiedzieć się, która jest godzina.

 

Jednak zegarki lubimy, dla eleganckiego faceta to po prostu gadżet lub – jak chcą specjaliści od savoir vivre'u – jedyny dopuszczalny element męskiej biżuterii. Czy zegarki męskie do 500 złotych mogą być taką biżuterią, która będzie miała klasę? Jak najbardziej, ale pod pewnymi warunkami.

 

 

Zegarki męskie do 500 zł: oryginały

 

Po pierwsze, zasada numer 1 to żadnych podróbek. Do wysokości wspomnianej kwoty można kupić wykonanego w Azji podrabianego TAG Heuera, Rolexa, Breitlinga, czy Omegę. W rzeczywistości te zegarki, jeśli są oryginalne, kosztują co najmniej kilka, a nierzadko kilkanaście tysięcy złotych. Za 500 złotych dostanie się więc marną podróbkę. A podróbki to skaza na męskim charakterze, to jest bowiem rzecz kradziona. Ktoś się wysilał, żeby zegarek zaprojektować, stworzyć jego mechanizm, a ktoś inny mu to po prostu ukradł, używając najczęściej innych materiałów i popełniając kardynalne błędy względem pierwowzoru.

 

 

Jeśli nie stać nas na oryginał i dysponujemy ograniczonym budżetem, przyjmijmy to z podniesioną przyłbicą. To żaden wstyd, tak jak z wizytą w restauracji albo kupnem samochodu. Fakt, że nie stać nas na coś w niczym nam nie ujmuje. Już jednak fakt, że coś kradniemy, zdecydowanie tak.

 

Zegarki męskie do 500 zł: marki

 

Temat podróbek mamy więc wyjaśniony. Zajmijmy się tematem numer 2. Czy w ogóle istnieje elegancki zegarek do 500 zł? Jak najbardziej, w każdym kiosku, na dworcu kolejowym, w podrzędnym centrum handlowym, znajdziemy zegarki z Azji, które nie mają żadnej marki, a jedynie wyglądają elegancko. Takie czasomierze są zwyczajnie źle wykonane, szybko się popsują. Nie stoi za nimi żadna wytwórnia z tradycjami, ani nawet projektant mody, który postanowił wypuścić własną linię zegarków.

 

 

Na co zatem się zdecydować? W naszej opinii należy zaufać marce. Żeby nawet w kwocie zamykającej się liczbą 500 znaleźć coś, co nie będzie obciachem, trzeba skupić się na uznanych producentach niezbyt kosztownych, ale jednak budzących zaufanie zegarków.

 

Najtańsze, ale jednak markowe zegarki, robią Japończycy. Takie firmy jak Casio i Seiko są najlepszym przykładem. Oferta obu wspomnianych firm jest ogromna. Można wybrać zegarki sportowe (nawet Casio G-Shocki i Seiko Edifice), których najtańsze modele kosztują 400-450 zł. Można wyglądające klasycznie i elegancko zegarki odpowiednie do garnituru.

 

Tańsze zegarki, które nie są być może szczytem prestiżu, ale za którymi stoi cała historia wykonują również szwajcarski Swatch, amerykański Timex, Lorus, Pulsar, Orient, Festina, Nautica i wiele innych.

 

Zegarki męskie do 500 zł: sport

 

Mechanizm zegarka do 500 złotych będzie na pewno kwarcowy. Zegarek automatyczny do 500 zł raczej nie istnieje, o ile nie jest to podróbka (ale ten temat mamy omówiony). Jeśli jednak decydujemy się na wydanie tej kwoty, możemy skorzystać z oferty firm zajmujących się produkowaniem odzieży, a zegarki tworzących jako uzupełnienie oferty. To również nie będzie obciach, jeśli weźmiemy pod uwagę zegarek Diesel, Michael Kors, Timberland, Puma, Adidas, Nike.

 

 

Kolejną propozycją jest wybór zegarka sportowego. Fanów rowerów i biegania jest naprawdę dużo, a tańsze modele Polara, czy Garmina będą właśnie tym o co chodzi: posiadacz pokaże zegarkiem, że prowadzi aktywny tryb życia. Sportowy zegarek na pewno ujmy nie przyniesie, pod warunkiem, że nie będzie noszony do garnituru czy marynarki i koszuli.

 

Zakupy warto zegarków męskich do 500 zł warto robić w internecie. Najwięksi dystrybutorzy oferują doskonałe promocje, ceny są przy tym znacznie niższe. Skoro jesteśmy już przy tematach sieciowych, na azjatyckich stronach typu aliexpress.com oferowane są zegarki w bardzo dobrej cenie, dobrze wykonane, chińskich marek nierozpoznawalnych w Europie. Wyglądają tak, jak klient sobie życzy, wybór jest ogromny. Jeśli komuś zależy wyłącznie na wyglądzie i jakości, a wszystko mu jedno, co sądzą na ten temat postronni, to także doskonała opcja do rozważenia.

 

Polecamy też artykuł o męskich zegarkach do 1000 zł.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska