Zette System – retro konsola za… ponad 10 tysięcy złotych!

2017-10-10
Zette System – retro konsola za… ponad 10 tysięcy złotych!

Zapomnijcie o NES-ie i Super Nintendo w wersjach Mini – to jest konsola retro, którą chcielibyście mieć!

Nintendo Entertainment System Classic, Super Retro Boy, Ataribox… Ostatnimi czasy doświadczamy prawdziwego wysypu konsol, które umożliwiają nam przeniesienie się do czasów dzieciństwa. Prawdziwy zapaleniec gry na 8- i 16-bitowych maszynach z pewnością będzie starał się zgromadzić je wszystkie (o ile rzecz jasna już nie posiada oryginalnych wersji), ale po co się tak rozdrabniać, skoro można mieć wszystko w jednym? I do tego w niezwykle stylowym opakowaniu…

 

 

Zette System jest dziełem szwedzkiego artysty Love’a Hultena. Konsola prezentuje się niezwykle elegancko – obudowa jest wykonana z drewna i wyglądem przypomina oldskulowy magnetofon. Urządzenie zostało wyposażone w dwa bezprzewodowe kontrolery oraz posiada wbudowany projektor. Rozdzielczość 640x480 nie jest co prawda oszałamiająca, ale skoro mówimy o graniu w tytuły sprzed lat, to nie powinna stanowić wielkiego problemu.

 

Jeśli chodzi o gry, to sprzęt umożliwia uruchomienie tytułów wydanych pierwotnie między innymi na Nintendo Entertainment System, Atari 2600 i GameBoya. Chętni mogą wybierać spośród dwóch wariantów – standardowa wersja została wyceniona na 1899 euro, jednak zdecydowanie ciekawsza jest druga, doposażona w arcade stick. Jej cena jest niestety sporo wyższa i wynosi 2399 euro, a więc ponad 10 tysięcy złotych. Sprzedaż ruszy w listopadzie, a zainteresowani powinni się spieszyć – Hulten stworzył zaledwie 25 egzemplarzy Zette System.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska