Zamieszkaj w domu Harry’ego Pottera

2017-10-11
Zamieszkaj w domu Harry’ego Pottera

W tym prawdziwym, nie tym z komórką pod schodami!

Nieruchomości należące do znanych ludzi oraz te, które wystąpiły w filmach i serialach zawsze wzbudzają zainteresowanie – bo kto nie chciałby zamieszkać na przykład w apartamencie Stinga przy Central Parku lub w jednej z kostarykańskich willi Mela Gibsona? Dziś jednak powiemy o domu jeszcze bardziej wyjątkowym – urodził się w nim bowiem najsłynniejszy czarodziej świata.

 

Wystawiona na sprzedaż nieruchomość, która znajduje się w niewielkiej miejscowości Lavenham na północ od Londynu. Budynek może się pochwalić interesującą historią – został wybudowany w XIV wieku i przez trzy stulecia był własnością rodziny De Vere. Był to niegdyś drugi najbogatszy ród w Anglii – większym majątkiem mogła się pochwalić jedynie rodzina królewska. W środku znajdziemy między innymi sześć sypialni, dwie kuchnie oraz pomieszczenia do wypoczynku, więc nowym nabywcom z pewnością nie zabraknie przestrzeni. To właśnie ten budynek zagrał w Harrym Potterze i Insygniach Śmierci – tutaj mieszkali rodzice małego Harry’ego i tu zginęli, zabici przez Voldemorta.

 

Nieruchomość znajduje się w ofercie agencji Carter Jonas. Została wyceniona na 1,3 miliona dolarów. Cóż, najwyższy czas opróżnić swoją skrytkę w Banku Gringotta!

 

foto: youtube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska