Tak wyglądał Klub PLAYBOYA w Londynie w 1966 roku!

2017-10-13
Tak wyglądał Klub PLAYBOYA w Londynie w 1966 roku!

PLAYBOY to nie tylko magazyn i króliczki. Ba, to nawet nie tylko słynna Rezydencja Playboya. To także sieć Klubów, które w swoim czasie zmieniały obyczajowość Amerykanów. I nie tylko Amerykanów!

Pierwszy Klub PLAYBOYA powstał w Chicago w 1960 roku. Później analogiczne kluby otwarto także w tak dużej liczbie amerykańskich miast, że ich lista jest za długa, by je wszystkie tutaj wymieniać. Kuby PLAYBOYA były miejscami, w których odbywały się niezapomniane wieczory przepełnione aurą seksualnego wyzwolenia, ale i aż promieniujące klasą bywalców. A także – kto wie czy to nie najważniejsze? – które przełamywały bariery rasowe. W Klubach PLAYBOYA bawili się bowiem obok siebie biali i czarni Amerykanie. Co, mówiąc delikatnie, nie było wówczas w kraju Wujka Sama oczywistością.

 

 

W 1965 roku Kluby PLAYBOYA były już na tyle popularne, że Hugh Hefner postanowił otworzyć jeden także w Londynie. Nie zwykły, ale będący zarazem kasynem. Trafił na podatny grunt – w Wielkiej Brytanii akurat zalegalizowano hazard. Sukces był ogromny – w 1981 roku kasyno było przynoszącym największe zyski interesem tego typu na całych Wyspach Brytyjskich.

 

W naszej galerii możecie podziwiać zdjęcia z jednej z imprez w londyńskim Klubie PLAYBOYA. Odbyła się w czasach jego świetności – w 1966 roku. Poznajecie Hugh Hefnera, Romana Polańskiego i Woody'ego Allena? A może jeszcze kogoś?

 

fot. PLAYBOY USA

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska