Razer Phone – wyciekła specyfikacja smartfona dla graczy

2017-10-13
Razer Phone – wyciekła specyfikacja smartfona dla graczy

Na papierze wygląda nieźle – a jak będzie w rzeczywistości?

Firma Razer jest w kręgach graczy doskonale znana. Od lat zajmuje się tworzeniem akcesoriów gamingowych – w jej ofercie znajduje się wiele, począwszy od myszek i klawiatur, a skończywszy na torbach i plecakach na laptopy. Teraz Razer postanowił powalczyć również na rynku smartfonów. I chociaż do premiery ich urządzenia zostało jeszcze trochę czasu (oficjalnie sprzęt ma zostać zaprezentowany 1 listopada 2017 roku), to wiemy już, jakie podzespoły będą odpowiadać za wydajność Razer Phone’a.

 

Urządzenie będzie posiadać ekran o przekątnej 5,7 cala (a więc takiej samej wielkości, jak chociażby w LG G6) i rozdzielczości QHD, a więc 1440 x 2560 pikseli. Sercem Razer Phone’a będzie 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z GPU Adreno 540. To obecnie jeden z najbardziej wydajnych układów na rynku, który znajdziemy również między innymi w Samsungu Galaxy S8, S8 Plus i Note 8, a także w LG V30 i Xiaomi Mi6. Dodatkowo telefon będzie miał na pokładzie 8 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4 oraz 64 GB pamięci wewnętrznej (do dyspozycji użytkownika pozostanie około 49 GB). Razer ma też stworzyć swoją własną nakładkę na system Android Nougat 7.1.1. Nie wiemy co prawda, jak będzie ona wyglądać, ale zgadujemy, że jej głównym zadaniem będzie ułatwienie życia graczom. Tak wygląda pełna specyfikacja smartfona, ujawniona przez serwis Gfxbench.com:

 

 

Nie wątpimy, że Razer Phone będzie urządzeniem niezwykle wydajnym, które będzie mogło stanąć w szranki z flagowymi modelami innych producentów, jednak trudno nam uwierzyć, że jest w stanie odnieść spektakularny sukces. Wszyscy pamiętamy, jak było w przypadku chociażby Nokii N-Gage… I chociaż nie znamy ceny Razer Phone’a, to wydaje nam się, że zmieszczą się w niej nie jedna, a dwie konsole.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska