Faceci stawiają kumpli wyżej od kobiet

2017-10-16
Faceci stawiają kumpli wyżej od kobiet

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetów Winchester i Bedfordshire wynika, że młodzi heteroseksualni mężczyźni czerpią więcej emocjonalnej satysfakcji z relacji ze swoimi bliskimi kumplami, niż ze związków z kobietami.

W badaniu wzięło udział trzydziestu mężczyzn, którzy na jednym z etapów gromadzenia danych do badań zostało przepytanych na temat swoich związków. Każdy z uczestników badania w ciągu poprzednich kilku miesięcy był związany z kobietą, a także miał co najmniej jednego bliskiego kumpla. I chociaż mogłoby się wydawać, że 30 jest zbyt małą liczbą, by mówić o rzetelności przeprowadzonych badań, to jednak udzielone przez nich odpowiedzi są co najmniej zastanawiające.

 

Okazało się bowiem, że spośród trzydziestu uczestników badań aż dwudziestu ośmiu stwierdziło, że na tematy osobiste wolałoby porozmawiać z kumplem, a nie z dziewczyną. Wyniki zostały opublikowane w periodyku „Men and masculinities” i zostały podsumowane w następujący sposób:

 

„Mężczyźni biorący udział w naszym badaniu stwierdzili, że bliska relacja z kolegą zapewnia wyższy poziom stabilności emocjonalnej, spełnienie towarzyskie, lepszy sposób rozwiązywania konfliktów w porównaniu do relacji emocjonalnych, dzielonych przez nich z kobietami”.

 

Naukowcy twierdzą, że taki stan rzeczy wynika z coraz mniejszej popularności homofobii. Młodzi mężczyźni w mniejszym stopniu niż jeszcze kilka lat temu boją się oskarżeń o rzekomy homoseksualizm, więc chętniej wchodzą w głębsze relacje z innymi mężczyznami (w których jednak nie ma mowy o seksie).

 

Eksperci twierdzą, że z jednej strony taki trend jest jak najbardziej pozytywny, jednak z drugiej nie sposób zauważyć pewnej prawidłowości – skoro mężczyźni zaczynają spełniać potrzeby emocjonalne innych mężczyzn, to do jakiej roli mogą zostać sprowadzone kobiety?

 

foto: monkeybusinessimages / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska