Smartfon jak robot-pomocnik

2017-10-16
Smartfon jak robot-pomocnik

Huawei zaprezentował najnowszy smartfon w swoim portfolio – Huawei Mate 10 Pro. Urządzenie wyróżnia się pozbawioną ramek konstrukcją i jest pierwszym telefonem wyposażonym w procesor ze sztuczną inteligencją. Dzięki temu Mate 10 ma ambicję stać się asystentem w każdej sytuacji.

 

Huawei Mate 10 Pro wpisuje się w trendy projektowania smartfonów. Smartfon zamknięto w obudowie ze szkła 3D. Charakteryzuje się symetrycznymi krzywiznami na każdym z czterech boków, dzięki czemu dobrze leży w dłoni.

 

Z tyłu urządzenia znajduje się błyszczący panel, który dodatkowo uwydatnia obiektyw nowego podwójnego aparatu, stworzonego we współpracy z Leicą. Ekran zajmuje niemal całą przednią część smartfona. Dzięki temu możliwe było zmieszczenie aż 6-calowego ekranu w kompaktowej obudowie. Huawei Mate 10 Pro jest dodatkowo pyłoszczelny i wodoodporny.

 

 

Inteligentny asystent

 

W najnowszym smartfonie Huawei po raz pierwszy zastosowano procesor Kirin 970, który jest wyposażony w sztuczną inteligencję. Umożliwia on całkowite spersonalizowanie smartfonu, który staje się osobistym inteligentnym asystentem. Urządzenie analizuje przyzwyczajenia i wyciąga z nich wnioski. Kiedy na przykład zarezerwuje się bilet do kina i po kilku dniach chce się umówić na tą samą godzinę w innym miejscu, smartfon o tym przypomni.

 

Podobnie wygląda kwestia ładowania baterii – jeżeli Mate 10 Pro zauważy, że każdy piątkowy wieczór spędza się poza domem, odpowiednio wcześniej przypomni o podłączeniu do ładowarki.

 

 

Jakość zdjęć

Inteligentny procesor pozwala również na wykonanie doskonałych zdjęć. Już tradycyjnie aparat w Mate 10 Pro powstał we współpracy z legendą fotografii – firmą Leica. Aparat łączy obraz z 12-megapikselowej matrycy RGB i 20-megapikselowej matrycy monochromatycznej. W wykonaniu ostrego zdjęcia pomaga optyczna stabilizacja obrazu (OIS), a wieczorne fotografie wychodzą lepiej dzięki największej na świecie podwójnej przysłonie. Aparat posiada również funkcję efektu rozmycia i cyfrowego przybliżania, które opierają się na sztucznej inteligencji.

 

Sztuczna inteligencja pozwala zapomnieć o dotychczasowej konieczności wyboru trybu pracy aparatu. Nowe opcje rozpoznawania obiektów i trybów tematycznych w czasie rzeczywistym automatycznie wybierają ustawienia aparatu w oparciu o fotografowany obiekt i jego otoczenie.

 

 

Bateria naładowana

 

Obok kamery, bezproblemowego działania i dużego ekranu, w smartfonach niezwykle ważna jest również bateria. Ta w Mate 10 Pro wyposażona została w specjalną technologię Huawei SuperCharge. Podłączenie urządzenia do ładowarki na zaledwie 10 minut pozwala naładować urządzenie w 20 proc. Z kolei 30 minut ładowania to 58 proc. pojemności baterii.

 

Huawei Mate 10 Pro będzie dostępny kolorach czarnym, złotym i niebieskim. Przedsprzedaż w Polsce pozpoczyna się 27 października. Cena? 3 499 zł.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska