Pasikowski o swoim najnowszym filmie „Pitbull. Ostatni pies”

2017-10-17
Pasikowski o swoim najnowszym filmie „Pitbull. Ostatni pies”

W Warszawie trwają zdjęcia do filmu „Pitbull. Ostatni pies” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy „Jacka Stronga”, „Pokłosia” i kultowych „Psów”. Zobaczcie pierwsze zdjęcia i dowiedzcie się, co o filmie ma do powiedzenia sam reżyser!

W nowym Pitbullu w rolach głównych zobaczymy starą gwardię bohaterów znanych z poprzednich części. Czyli przede wszystkim Marcina Dorocińskiego w roli oficera Despero, ale także Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla oraz Rafała Mohra czyli Nielata, tym razem nazywanego Quantico. Twórcy zapowiadają, że Pitbull. Ostatni pies to kawał rasowego kina sensacyjnego, pełnego świetnych dialogów i pełnokrwistych postaci, które nie zawiedzie zarówno fanów serialowego Pitbulla, jak i tych, którzy wolą ostatnie hity – Pitbull. Nowe porządki i Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Poza wymienionymi aktorami w nowym Pitbullu wystąpią także: Dorota Rabczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. Gościnnie na ekranie pojawią się wokalistka Katarzyna Nosowska oraz bokser Artur Szpilka. Poniżej możecie obejrzeć pierwsze fotosy z powstającego filmu:

 

 

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa... Tak w skrócie przedstawia się fabuła najnowszej części Pitbulla.

 

– Staję na planie Pitbulla jak przed największym wyzwaniem w życiu – mówi Władysław Pasikowski. – Przyjdzie mi się zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat. Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film to nie będzie jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ… zmienił się reżyser i scenarzysta. Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. Może stąd tytuł filmu Pitbull. Ostatni pies. Niby gatunkowo pitbull, ale w szerszym znaczeniu jednak pies. Będzie więc dużo starego, ale też więcej nowości. Najbardziej oczekuję występu Doroty Rabczewskiej znanej bardziej jako Doda, i nowej muzyki, z którą pierwszy raz będę miał do czynienia. A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyrani złych ludzi i oczywiście o miłości – kończy Pasikowski.

 

Pitbull. Ostatni pies trafi do kin w przyszłym roku.

 

fot. Maciej Hachlica / Ent One Investments

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska