Jaki zegarek męski do 2000 złotych?

2017-10-17
Jaki zegarek męski do 2000 złotych?

Budżet to całkiem pokaźny. Dobry zegarek męski do 2000 zł można znaleźć bez problemu, pozostaje kwestia wyboru marki, stylu i mechanizmu. Skorzystajcie z naszych porad.

 

Komu potrzebny jest dziś zegarek, skoro czas sprawdza się co chwilę na ekranie smartfona, na ogół zresztą wartego więcej niż 2000 złotych. Prawda jest taka, że nikomu, bo czas odmierza się komórką. Wystarczy zerknąć, by dowiedzieć się, która jest godzina.

 

Jednak zegarek jest po prostu gadżetem lub – jak stwierdził ostatnio arbiter elegancji Krzysztof Hołowczyc – jedynym dopuszczalny elementem męskiej biżuterii. Czy zegarki męskie do 2000 złotych mogą być taką biżuterią, która będzie miała klasę? Jak najbardziej, to naprawdę spory budżet.

 

 

Zegarki męskie do 2000 zł: Szwajcaria

Ktokolwiek chce wydać pół średniej krajowej na zegarek, ten wie, że zegarek ma podkreślać jego status. Podróbki mu zatem nie w głowie i nie czuje pokusy posiadania TAG Heuera, Rolexa, Breitlinga, czy Omegi. W rzeczywistości te markowe zegarki kosztują kilka, a nierzadko kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

 

Za 2000 złotych można wybrać zegarek szanowanej szwajcarskiej marki, choć będziemy się starali was przekonać, że to nie jest wymóg. Jeśli dysponujemy ograniczonym do 2000 złotych budżetem, pogódźmy się, że na pewne marki nie będzie nas stać. Ale te, które są w zasięgu, wydają się bardzo ciekawe. Do 2000 złotych można kupić eleganckiego Adriaticę, Doxę, Festinę, czy Roamera. Wybór jest naprawdę imponujący, wymienianie wszystkich modeli zajęłoby mnóstwo czasu, ale zerknijcie do zdjęć w naszej galerii, by wyrobić sobie pogląd. Wymienieni producenci to producenci z wieloletnią tradycją, specjalizujące się w produkcji czasomierzy może nie najdroższych, ale takich, które są naprawdę szanowane.

 

 

Zegarki męskie do 2000 zł: inne marki

Czy tylko Szwajcaria? W naszej opinii należy oczywiście zaufać marce, ale Helweci dawno już stracili prawo do nazywania się jedynym zegarkowym imperium na świecie. Weźmy na przykład Japończyków. Do 2000 złotych można znaleźć fantastyczne propozycje od Seiko, Citizena, czy nawet Casio. I znów wersji są setki, ponieważ Japończycy specjalizują się w produkcji zegarków niedrogich (przynajmniej w porównaniu ze Szwajcarami). A kwota 2000 złotych to już naprawdę górna półka. Za tyle można mieć czasomierz z automatycznym mechanizmem, nawet z limitowanej serii.

 

W naszym serwisie pisaliśmy o zegarkach męskich do 500 zł i wspominaliśmy o Casio G-Shockach. Te kultowe czasomierze są dostępne w bardzo dużej rozpiętości cenowej, w zależności od wersji. Można mieć G-Shocka za niecałe 500 zł, ale dużo lepszym modelem będzie np. Mudmaster, na którego trzeba wydać właśnie ponad 1500 zł.

 

 

W kategorii o której mówimy mocni są również Niemcy (marki Zeppelin i Junkers) oraz Rosjanie. A przynajmniej marki o rosyjskich korzeniach. Za 2000 złotych można kupić automatyczne Szturmanskie, Aviatora, czy Vostoka. To bardzo dobre zegarki i do wspomnianej kwoty dostaniemy modele ze zdecydowanie najwyższej półki.

 

Zegarki męskie do 2000 zł: sport

 

Mechanizm zegarka do 2000 złotych będzie do wyboru automatyczny lub kwarcowy. Zegarek automatyczny do 2000 zł to nie jest czasomierz, który nie istnieje. Jeśli jednak decydujemy się na wydanie tej kwoty, możemy skorzystać z oferty firm zajmujących się produkowaniem zegarków sportowych.

 

Kwota powinna wystarczyć na zaawansowane (choć nie topowe) modele Polara i Suunto, choć na Garmina może zabraknąć. Ta firma produkuje modele nawet dwukrotnie droższe i także bardziej zaawansowane technicznie.

 

Zakupy zegarków męskich do 2000 zł, a także wszystkich innych, warto robić w internecie. Najwięksi dystrybutorzy kuszą doskonałymi promocjami, ceny są naprawdę znacznie niższe. Plus sieć daje możliwość zwrotu, jeśli czasomierz jednak nie spełnia oczekiwań. Warto wybrać się najpierw do sklepu, przymierzyć, a dopiero potem poszukać zniżki. W ten sposób do 2000 zł można nabyć zegarek wart nawet 20-30 proc. więcej. O ile się oczywiście podoba.

 

 

Polecamy też artykuł o męskich zegarkach do 1000 zł.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska