Okazja: do kupienia mieszkanie Keitha Richardsa!

2017-10-18
Okazja: do kupienia mieszkanie Keitha Richardsa!

Zobaczcie, jak pięknie urządził się gitarzysta Rolling Stones. Ciekawe gdzie się przeprowadzi?

Nieruchomość, której cenę wywoławczą określono na 12 mln dolarów, znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji Nowego Jorku. To dwupoziomowy penthouse z trzema sypialniami i domowym biurem, które może stać się czwartą sypialnią. Mieszkanie mieści się w budynku na Fifth Avenue, blisko Washington Square Park. Ma trzy prywatne tarasy.

 

 

 

Penthouse został starannie odrestaurowany w 2011 roku przez architekta Joe Serrinsa. Na głównym poziomie znajduje się rozległy living room, jadalnia i bawialnia, z widokiem na miasto i Greenwich Village, plac Washington Square Park i panoramę Manhattanu. Największy z trzech prywatnych tarasów znajduje się w sąsiedztwie jadalni i ma podwójny dostęp od zewnątrz, co pozwala na wypoczynek na świeżym powietrzu.

 

 

Na drugim końcu salonu znajduje się jadalnia i nowoczesna kuchnia, słoneczna z własną spiżarnią. Duże przesuwane szyby i drzwi pozwalają na dopływ światła słonecznego i korzystanie z tarasu wychodzącego na południe, z widokiem Washington Mews.

 

Na drugim końcu znajduje się domowe biuro lub czwarta sypialnia dla gości, z oddzielną łazienką, która może być w pełni oddzielona od reszty mieszkania dużą, przesuwaną ścianą, która jest zakryta, gdy nie jest wykorzystana. W ten sposób każdy metr kwadratowy mieszkania może zostać funkcjonalnie wykorzystany.

 

Główna sypialnia wyposażona jest w dwie przestronne garderoby. W pokoju obok znajduje się niewielkie spa wyposażone w szklaną saunę parową, wannę z hydromasażem i podwójną umywalkę.

 

 

Otwarte klatki schodowe wykończone skórą prowadzą na górny poziom mieszkania, na którym znajdują się dwie sypialnie, każda posiadająca własny widok na miasto oraz łazienkę. Pomiędzy sypialniami jest druga strefa rozrywkowa lub przestrzeń z widokiem, który zapiera dech w piersiach.

 

Cały penthouse wyposażony jest w specjalne oświetlenie, automatyczne żaluzje, centralny system klimatyzacji i system oczyszczania powietrza oraz w pełni zintegrowany system audio Sonos. Dodatkowo na piętrze znajduje się pralnia i oddzielna garderoba.

 

Mieszkanie mieści się w budynku, który pierwotnie był luksusowym hotelem, zbudowanym w 1929 roku. Budynek One Fifth Avenue był dziełem architekta Harveya Wileya Corbette i do dziś jest uznawany za jeden z najciekawszych budynków nowojorskiego art-deco. Mieści się w sercu Greenwich Village.

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska