Rower BMW Active Hybrid e-Bicycle

2017-10-18
Rower BMW Active Hybrid e-Bicycle

Wszyscy kochamy dwukołowce BMW, chociaż przeważnie myślimy w tym kontekście o motocyklach. Bawarska firma robi jednak także pojazdy napędzane siłą ludzkich mięśni. Jej najnowsze dzieło to Active Hybrid e-Bicycle, kolejny rozdział w kolekcji rowerowej firmy, który stara się tym mięśniom dopomóc.

 

Spotkały się w tym sportowcu innowacyjna technologia i wyrafinowany design, zainspirowany światem samochodów. Aktywny rower hybrydowy BMW został zaprojektowany w taki sposób, by prąd tylko pomagał kierowcy korzystać w pełni z prędkości. Wspomaganie miało być niezauważalne i wkomponowywać się w elegancką ramę.

 

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak rower funkcjonuje. BMW Active Hybrid e-Bicycle jest wyposażony w zaawansowany silnik elektryczny, który zostaje aktywowany tylko, gdy sytuacja tego wymaga albo gdy życzy sobie rego właściciel. Rozwija 250 W mocy i ma moment obrotowy 90 Nm, co zapewnia odpowiedni poziom energii elektrycznej pomagającej pedałować nawet na 100 km.

 

Jeśli mówimy o energii, wymienna bateria działa w czterech różnych trybach zasilania i umożliwia kierowcy poruszanie się do 25 km/h wyłącznie na zasilaniu elektrycznym.

 

Do zespołu projektantów BMW dołączyła firma Selle Royale, która zaprojektowała siodło odpowiadające wymaganiom e-rowerzystów, z krótkim nosem, rosnącą ku tyłowi powierzchnią siedzenia i ruchomymi skrzydłami bocznymi.

 

Rower posiada oświetlenie LED, z tyłu zintegrowane z aluminiową osłoną przeciwsłoneczną, dla największego bezpieczeństwa.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska