Wegański burger, który smakuje i "krwawi" jak mięsny

2017-10-20
Wegański burger, który smakuje i "krwawi" jak mięsny

Mięsożerców wciąż jest na świecie więcej niż wegan, ale ci ostatni zaczynają przekonywać świat, że powstrzymanie się od hodowania zwierząt (i ich spożywania) uratuje naszą planetę. Wśród nich jest Leonardo DiCaprio, który zainwestował w niesamowitą firmę, produkującą wegańskie hamburgery, o jakich wam się nie śniło.

Dlaczego cierpi planeta Ziemia? Ponieważ jej mieszkańcy jedzą mięso. A konkretnie dlatego, że jest ich - ludzi - tak wielu, że mięso muszą hodować. To z kolei ma fatalny wpływ na naturę. Tak twierdzą weganie, a wśród nich jeden z najsłynniejszych z nich - Leonardo DiCaprio.

 

Rozwiązaniem są rośliny, twierdzą powyżsi. Wszyscy znamy wegańskie burgery robione ze szpinaku, kaszy, glutenu, seitana, czy buraków. Są pyszne, ale mają jedną wadę, nie smakują jak oryginał. Od lat trwają więc prace nad stworzeniem burgera, który byłby tak blisko mięsa, jeśli chodzi o smak, jak to tylko możliwe.

 

Co ma do tego DiCaprio? Otóż część swojej fortuny zainwestował on w firmę Beyond Meat, która wciąż doskonali swoje burgery. Smakują (podobno) jak mięso. Ale nawet bardziej: kiedy się je smaży, "krwawią" jak mięso (dzięki ekstraktowi soku z buraków). Tutaj możecie zobaczyć, jak to wygląda:

 

 

A Leonardo życzymy powodzenia...

 

 

Fot: Wikimedia.commons.org, iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska