Strona zawiera materiały przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Warunki korzystania ze strony oraz polityka prywatności.

„Kropla Prawdy” – nowy serial z Wojciechem Zielińskim i Jackiem Komanem

2017-10-20
„Kropla Prawdy” – nowy serial z Wojciechem Zielińskim i Jackiem Komanem

Miłość, żądza, obsesja i legendarna whisky – to wszystko z udziałem największych gwiazd polskiego kina i muzyki! Niemożliwe? A jednak! Serial „Kropla Prawdy” to pierwsza tego typu produkcja w historii.

To mroczna, filmowa opowieść o poświęceniu miłości dla stworzenia dzieła, które przerosło swojego twórcę. W głównych rolach wystąpili Wojciech Zieliński i Jacek Koman. Premiera pierwszego odcinka serialu „Kropla Prawdy” odbyła się 19 października w kanałach społecznościowych marki Ballantine’s i na www.kroplaprawdy.pl.

 

Na pozór zwyczajny elegancki hotel, wewnątrz kameralny bar, charyzmatyczny barman i siedzący przy barze mężczyzna ze szklaneczką whisky w dłoni. Człowiek ten skrywa tajemnicę. Nikt nie wie kim jest, skąd pochodzi i dlaczego skrywa swoją twarz za ciemnymi okularami. Ponoć nikt inny o whisky nie wie tyle co on. To nie byle jaki bar – zaglądają tu gwiazdy filmu i muzyki, którym tajemniczy mężczyzna opowiada historię szalonego Szkota – Beathana McCrow'a. Człowieka, który poświęcił miłość kobiety, by stworzyć dzieło, jakiego jeszcze nie było – świętego Graala pośród whisky. Kim jest ten tajemniczy człowiek? Dlaczego w swoją opowieść wciąga odwiedzających bar gości? W jaki sposób powstała legendarna whisky? To i wiele więcej w pięciu odcinkach Kropli Prawdy – pierwszej takiej produkcji w historii.


W rolę głównego bohatera, łączącego ze sobą inne postaci i wątki – wcielił się Wojciech Zieliński. Towarzyszy mu charyzmatyczny barman, którego zagrał Jacek Koman. W każdym odcinku pojawiają się także wyjątkowi goście, tacy jak: Czesław Mozil, Olga Frycz, Jacek „Tede” Graniecki oraz Marek Bukowski. W  postać szalonego Szkota, pragnącego stworzyć najlepszą whisky w historii, wcielił się Marek Pituch.


– Praca na planie Kropli Prawdy była dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Wcieliłem się w tajemniczą postać mężczyzny, z nadzwyczaj wyczulonym węchem i smakiem. Za swój dar człowiek ten zapłacił jednak wysoką cenę… Nigdy wcześniej nie grałem osoby, która ciągle skrywa swoją twarz za ciemnymi okularami. Każdy aktor gra także swoim spojrzeniem – w tym przypadku nie było to możliwe, dzięki czemu musiałem rozwijać inne techniki ekspresji – powiedział Wojciech Zieliński.


Kropla Prawdy to pierwszy serial, w którym główne role odgrywają nie tylko gwiazdy polskiego kina oraz sceny muzycznej, ale także marka whisky. Produkcja łączy bowiem w sobie elementy thrillera – skupionego na historii szalonego Szkota i  legendarnej whisky oraz aspekt edukacyjny – dotyczący wiedzy na temat whisky. Każdy odcinek to doskonały przewodnik po rodzajach, sposobach podawania i nutach smakowych whisky. Za scenariusz i reżyserię serialu odpowiada duet Konqubinat.


– Ballantine’s to marka, która od początku cechowała się niezwykłą innowacyjnością – tak w procesie tworzenia whisky, jak i działań promocyjnych. Tym razem postanowiliśmy stworzyć coś, czego jeszcze nie było. „Kropla Prawdy” to pierwszy tego typu serial w Polsce, w którym poza treściami rozrywkowymi – intrygującą historią poszukiwania legendarnej whisky, pojawiają się także elementy edukacyjne. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Wierzymy, że naszą produkcję docenią również widzowie – skomentował Arkadiusz Dobosz, Whiskies Marketing Manager w Wyborowa Pernod Ricard.


Serial Kropla Prawdy składa się z pięciu odcinków. Premiera każdego z nich będzie miała miejsce co czwartek, od 19 października. Produkcję będzie można obejrzeć wyłącznie w kanałach społecznościowych marki Ballantine’s oraz na stronie internetowej www.kroplaprawdy.pl.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska