Najgorszy piłkarz w FIFIE 18… nie jest piłkarzem!

2017-10-25
Najgorszy piłkarz w FIFIE 18… nie jest piłkarzem!

A to wszystko dzięki nieubłaganym przepisom niemieckiej federacji piłkarskiej. I mało efektywnej akademii młodzieżowej klubu FC Erzgebirge Aue, występującego w drugiej Bundeslidze.

Piłkarze, poczynaniami których możemy kierować w FIFIE 18 są charakteryzowani za pomocą wielu statystyk, które ostatecznie składają się na ich ocenę ogólną, której wartość nie może przekroczyć 99. Najlepsi na świecie, czyli Cristiano Ronaldo i Lionel Messi mają odpowiednio oceny 94 i 93. Na przeciwnym biegunie znajdują się najsłabsi w swoim fachu – dziesięciu zawodników z oceną ogólną 46 (w przeważającej większości to młodzi, niedoświadczeni piłkarze z 3. i 4. ligi angielskiej). Wśród nich znalazł się jednak pewien wyjątek, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

 

Mowa o Tommym Käßemodelu, który oficjalnie figuruje w grze jako środkowy pomocnik FC Erzgebirge Aue – klubu występującego w drugiej lidze niemieckiej. W rzeczywistości istnieje jednak niezwykle nikła szansa, że kiedykolwiek zobaczymy go na boisku – Käßemodel nie jest bowiem piłkarzem, a człowiekiem odpowiedzialnym za stroje zawodników. Jak więc się stało, że w popularnym trybie Ultimate Team jest dostępna jego karta?

 

 

Przepisy niemieckiej federacji piłkarskiej mówią, że w kadrze pierwszego zespołu musi się znaleźć co najmniej czterech zawodników, którzy wywodzą się z akademii młodzieżowej klubu. Na początku tego sezonu Erzgebirge miało jedynie trzech piłkarzy spełniających te wymagania, ale ktoś zorientował się, że wymagania federacji spełnia Käßemodel. W przeszłości występował w klubie jako bramkarz, jednak zakończył karierę zawodniczą i został zatrudniony jako odpowiedzialny za stroje piłkarzy. Käßemodel figuruje zatem jako zawodnik pierwszego zespołu, a co za tym idzie jest dostępny również w FIFIE. Szkoda jedynie, że zapewne nie będzie miał okazji, żeby pojawić się na murawie. Zastanawia nas jednak, kto zadecydował o takich właśnie statystykach – jeśli im wierzyć, Käßemodel lepiej strzela i podaje od chociażby Kamila Glika...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska