W Norwegii powstanie pierwsza w Europie restauracja… podwodna!

2017-10-25
W Norwegii powstanie pierwsza w Europie restauracja… podwodna!

Widzieliśmy już wiele różnych restauracji, ale takiej jeszcze nie było!

Właściciele restauracji kombinują na różne sposoby, aby przyciągnąć do siebie klientów. Rywalizują rzecz jasna za pomocą oferty kulinarnej, cen (zarówno niskich, jak i wysokich), wystroju, nazwiska szefa kuchni oraz na wiele innych sposobów. Największe szanse na sukces ma jednak ten, który oferuje klientom wyjątkowe doznania, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej. I wygląda na to, że tak będzie w tym przypadku.

 

 

W Norwegii ktoś wpadł bowiem na pomysł, aby stworzyć pierwszą w Europie restaurację, która będzie się znajdować pod wodą. Powstaje na południowym wybrzeżu Norwegii, w okolicach wsi Båly, a za projekt odpowiedzialna jest firma Snøhetta, która wcześniej zaprojektowała między innymi gmach norweskiej Opery Narodowej. Wybrana nazwa restauracji doskonale oddaje istotę rzeczy – norweska knajpa zostanie nazwana po prostu „Under”, czyli „Pod”.

 

 

Lokal będzie służył nie tylko jako restauracja, ale również jako centrum badawcze podwodnej fauny i flory. Wejście będzie się znajdować nad brzegiem morza, a w środku – na aż trzech poziomach – znajdzie się przestrzeń restauracyjna dla około 100 osób. Główny architekt projektu, Rune Grasdal, twierdzi że będzie to „ekscytujące przeżycie”. Wierzymy na słowo!

 

 

foto: designboom

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska