Tak na igrzyskach w Korei będą wyglądać Polacy!

2017-10-27
Tak na igrzyskach w Korei będą wyglądać Polacy!

Polski Komitet Olimpijski i marka 4F zaprezentowały kolekcję olimpijską na Igrzyska w PyeongChang 2018. Zobaczcie zdjęcia ubrań z pokazu w naszej galerii.

 

Zawodnicy w biało-czerwonych barwach nie raz stawali na najwyższych stopniach podium. Ich sukces stał się inspiracją do zaprojektowania najnowszej kolekcji. Motywem przewodnim są geometryczne kształty, widoczne w nadrukach oraz zestawieniach kolorystycznych. W kolekcji moda przenika się z technologią. Innowacyjne rozwiązania pomagają sprostać ekstremalnym warunkom atmosferycznym.

 

Współpraca marki 4F i Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozpoczęła się w roku 2008. Od tego czasu projektanci opracowują indywidualne kolekcje, dostosowane do oczekiwań polskich sportowców. „To naprawdę nadzwyczajna sytuacja. Polska marka ubiera naszą reprezentację i jesteśmy z tego bardzo dumni. Elastyczność, dostosowanie się firmy do potrzeb sportowców to postawa, którą doceniamy i dlatego nasza współpraca trwa już prawie dziesięć lat” - mówi Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl.

 

Już po raz piąty sportowcy założą na siebie kolekcję olimpijską od 4F. Podczas zimowych igrzysk w PyeongChang marka 4F ubierze także reprezentacje: serbską, łotewską, chorwacką oraz grecką. Wszystkie kolekcje powstały we współpracy z narodowymi komitetami olimpijskimi i będą dostępne w sprzedaży detalicznej na ich rodzimych rynkach.

 

Nad kolekcją na igrzyska PyeongChang 2018 pracowało kilkudziesięciu projektantów pod kierownictwem artystycznym Ranity Sobańskiej i we współpracy z PKOl, który konsultował poszczególne elementy kolekcji już na etapie ich tworzenia. Korzystając z nowoczesnych technologii projektanci opracowali ubrania gwarantujące wytrzymałość i sprawność. Dlatego zamiast standardowych szwów wykorzystano spawane. Zastosowano także laserowe cięcia gwarantujące trwałość. Najnowsza kolekcja olimpijska to także reinterpretacja sportowego stylu lat 80. i 90.

 

W kolekcji pojawiają się kolory narodowe i szarość, która jest tłem dla detali w kolorach białym i czerwonym. „Jestem przekonany, że nasi sportowcy, jak zwykle, zdobędą podczas igrzysk wiele medali” - mówi Igor Klaja, prezes OTCF (właściciel marki 4F).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska