Powstanie serial o Hunterze S. Thompsonie

2017-10-27
Powstanie serial o Hunterze S. Thompsonie

Powstanie serial o jednym z najbardziej niepokornych reporterów, ojcu chrzestnym dziennikarskiego stylu gonzo. Czy serial o Hunterze S. Thompsonie przyćmi „Las Vegas Parano”?

Hunter S. Thompson to jedna z tych postaci, które zawsze robiły wszystko po swojemu i pociągały za sobą tłum naśladowców. Jego książki takie jak Lęk i odraza w Las Vegas, Hell's Angels. Anioły piekieł czy Dziennik rumowy wyznaczały nowe ścieżki w dziennikarstwie, a właściwie na przecięciu dziennikarstwa i literatury pięknej. Współpracował z najlepszymi: z „New York Timesem”, „Rolling Stone'm” i oczywiście z PLAYBOYEM.

 

Teraz powstanie serial o życiu Huntera S. Thompsona. Wyprodukuje go MGM, wytwórnia odpowiedzialna za takie hity jak Fargo czy Opowieści podręcznej. Za serial odpowiadać będą dwaj utytułowani scenarzyści: Bob Nelson (nominowany do Oscara za film Nebraska) i Davey Holmes (znany dzięki serialowi Shameless – Niepokorni). Zapowiada się bardziej niż obiecująco!

 

Serial będzie nosił tytuł Fear and Loathing (pol. Lęk i odraza) zaczerpnięty oczywiście z najbardziej znanej i na poły autobiograficznej książki Thompsona Lęk i odraza w Las Vegas (Fear and Loathing in Las Vegas). To na jego podstawie nakręcono kinowy przebój Las Vegas Parano.

 

Jeszcze nie wiadomo kto wcieli się w rolę pisarza. Wiadomo za to, że stoi przed nim nie lada wyzwanie. W końcu trzeba przyznać, że Johnny Depp jako Thompson zapadł w pamięć jak mało kto.

 

Czekamy na dalsze informacje o projekcie! A wam przypominamy, że w trzecim wydaniu Klasycznych Wywiadów PLAYBOYA mogliście przeczytać ciekawy i obszerny wywiad z Hunterem S. Thompsonem. Polecamy!

 

fot. Bill Alldredge / Flickr.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska