Rolex Paula Newmana najdroższym zegarkiem w historii

2017-10-27
Rolex Paula Newmana najdroższym zegarkiem w historii

Rolex Daytona należący niegdyś do aktora Paula Newmana został zlicytowany za rekordową kwotę – aukcja zakończyła się kwotą ponad 17 milionów dolarów.

Zegarki to jedne z tych przedmiotów, które właściwie nie mają widełek cenowych. W zależności od materiałów użytych do produkcji, rodzaju mechanizmu, misterności wykonania oraz renomy firmy, która go stworzyła (oczywiście nie są to wszystkie możliwe zmienne) czasomierz może kosztować od kilkudziesięciu groszy na Aliexpress do… no właśnie, jaka jest górna granica?

 

Jeszcze do niedawna najdroższym sprzedanym na aukcji zegarkiem naręcznym był Patek Philippe 1518, który w listopadzie 2016 roku w Genewie został wylicytowany za ponad 11 milionów dolarów. Przed tegoroczną, nowojorską aukcją przewidywano, że Rolex Daytona Paula Newmana może pobić ten rekord, ale chyba mało kto spodziewał się takiej sumy. Ostatecznie nowy nabywca zapłaci za niego… 17 752 500 dolarów. Tak, dobrze widzicie – ponad siedemnaście i pół miliona dolarów! Ciekawi jesteśmy, jak będzie wyglądał następny rekord – choć mamy wrażenie, że na ten moment przyjdzie nam trochę poczekać…

 

Oto kilka innych, nieco tańszych zegarków – co nie oznacza, że tanich:

 

 

 

foto: screenshot z hodinkee.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska