„Ciąża z nieznajomym” – taki program pokaże duńska telewizja

2017-10-30
„Ciąża z nieznajomym” – taki program pokaże duńska telewizja

Nastolatka będzie szukała ojca dla dziecka, ale nie partnera na życie – program o takiej formule pojawi się w 2018 roku na duńskim Kanale 4.

Nie da się ukryć, że na skutek popularności internetu, a co za tym idzie serwisów streamingowych takich jak Netflix, tradycyjna telewizja coraz bardziej traci na popularności – zwłaszcza wśród przedstawicieli młodszego pokolenia. Nic więc dziwnego, że producenci programów telewizyjnych wcielają w życie pomysły tak śmiałe i kontrowersyjne, jak chociażby niedawny „Ślub od pierwszego wejrzenia”. To jednak nic w porównaniu z tym, co będą mogli obejrzeć Duńczycy na antenie Kanal 4.

 

Program ma mieć tytuł „Gravid med en fremmed”, czyli „Ciąża z nieznajomym”. Głównymi bohaterkami tego programu będą kobiety, które pragną mieć dziecko, ale nie szukają przy tym partnera na całe życie. Zespół ekspertów wnikliwie przeanalizuje mężczyzn (pod względem fizycznym i psychicznym) na podstawie kryteriów wyznaczonych przez kobiety, a następnie wybierze z nich najlepszego kandydata na ojca. Jego rola nie będzie się jednak ograniczała do dostarczenia nasienia – przyszli rodzice podzielą się obowiązkami w opiece nad dzieckiem, ale nie będą mieszkać pod jednym dachem.

 

Powodem dla stworzenia takiego programu jest – jak twierdzą jego pomysłodawcy – jest społeczne zapotrzebowanie. W Danii coraz więcej dzieci rodzi się dzięki metodzie in vitro, a twórcy „Ciąży z nieznajomym” chce zaprezentować odejście od tradycyjnego modelu rodziny, w którym dziecko jest wychowywane przez ojca i matkę mieszkających w jednym domu.

 

Program ma trafić do telewizji w 2018 roku. Ciekawi nas jedna rzecz – czy jeśli okaże się sukcesem, to będziemy mogli obejrzeć również jego polską edycję?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska