Strona zawiera materiały przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Warunki korzystania ze strony oraz polityka prywatności.

Single malty od Ballantine'sa. Glenburgie i Miltonduff – dwie piętnastolatki

2017-10-31
Single malty od Ballantine'sa. Glenburgie i Miltonduff – dwie piętnastolatki

Po raz pierwszy w historii jedna z czołowych marek whisky blended na świecie postanowiła poszerzyć swoje portfolio o zupełnie nową kategorię – whisky single malt. Stawienei czoła nowemu wyzwaniu zaowocowało powstaniem prestiżowej edycji Ballantine’s Single Malts. W jej skład wchodzą Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO. Oba trunki są już dostępne w sprzedaży. I obu próbowaliśmy!

Pierwsze w historii

Prestiżowa edycja Ballantine’s Single Malts to zapowiedź prawdziwej rewolucji na rynku. Marka, będąca jednym z liderów kategorii whisky blended na świecie, odkrywa najważniejsze z whisky, wchodzących w skład wyjątkowego blendu Ballantine’s. Trunki Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO to single malty pochodzące z kluczowych dla Ballantine’sa destylarni o identycznych nazwach.

 

Pierwsze single malty Ballantine’s to rezultat innowacyjnego podejścia marki – Ballantine’s pozostając wierny swojej tradycji, stawia na niecodzienne wyzwania. Nowe propozycje znanej i cenionej marki to odpowiedź na potrzeby konsumentów, w tym coraz większe zainteresowanie single maltami. To także przejaw nowoczesności i energetyczności Ballantine’sa.

 

Wyjątkowe grafiki

O nowoczesnym podejściu marki Ballantine’s świadczy także współpraca ze Si Scottem – jednym z najbardziej rozpoznawalnych grafików-malarzy w Wielkiej Brytanii. Scott, za pomocą techniki VR, stworzył unikatowe grafiki promujące prestiżową edycję Ballantine’s Single Malts. Jest to malarska wizualizacja hasła, które towarzyszy wprowadzeniu na rynek whisky Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO, czyli „Open What You’ve Never Opened" (ang. Otwórz to, czego jeszcze nie otworzyłeś). Dewiza ta stanowi inspirację do tego, by nie zatrzymywać się na tym, co znane i pewne, ale by śmiało i odważnie próbować nowych rzeczy i samemu stawiać sobie kolejne wyzwania.

 

Niezwykłe aromaty

Ballantine’s Glenburgie 15YO to doskonale zbalansowany trunek o nutach owocowych, szczególnie jabłek oraz gruszek z miodową słodyczą, aksamitną teksturą oraz długim finiszem. Z kolei Ballantine’s Miltonduff 15YO, stanowiący bazę blendów Ballantine’s, to subtelny single malt o wyjątkowym kwiatowo-ziołowym charakterze, z wyczuwalną pikantną nutą cynamonu oraz lukrecji.

 

Obie destylarnie, w których powstają Ballantine’s Single Malts, znajdują się w szkockim regionie Speyside, w którym są produkowane najsłodsze ze szkockich maltów. Oprócz wspomnianych dwóch trunków, Ballantine's wprowadza również single malt Ballantine’s Glentauchers 15YO, który dostępny będzie wyłącznie w sprzedaży Global Travel Retail.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska