Chłodziarka do piwa, która podąża za piwoszem

2017-11-02
Chłodziarka do piwa, która podąża za piwoszem

Impreza plenerowa. Wszyscy grillują i dobrze się bawią, popijając piwo. Tylko, że trzeba cały czas chodzić do lodówki. A co powiecie na lodówkę, która chodzi krok w krok za mającym ochotę na piwo?

Urządzenie nazywa się RoboCas i zostało wynalezione przez Hondę. Ostatnio japońska firma pokazała prototyp na targach motoryzacyjnych w Tokio. Polega na tym, że porusza się autonomicznie i śledzi ruchy wskazanej osoby. Można nim sterować, ale może też poruszać w krok za "właścicielem".

 

Oczywiście, że urządzenie RoboCas nie zostało wynalezione, by chłodzić piwo. Tak naprawdę Honda miała na myśli ruchomą lodziarnię lub kawiarnię, jakich pełno w miastach w letnim okresie. Albo lodówkę (co widać na promocyjnym filmiku). Jednak Amerykanie natychmiast wpadli na pomysł, że może to być chłodziarka wałęsająca się za wybraną osobą podczas grilla (lub barbecue, jak nazywają go Jankesi). No cóż nam pomysł bardzo się podoba.

 

 

Swoją drogą ogrodowe chłodziarki, w Polsce mało popularne, za oceanem są hitem (na dodatek wcale niedrogim). Niedawno pisaliśmy o takiej lodówce, która wystrzeliwuje piwo w kierunku potrzebującego. Uruchamia się ją apką w telefonie. Możecie o tym przeczytać i zobaczyć film tutaj.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska