Wybrano najbardziej eleganckie miasta. Wśród nich dwa polskie!

2017-11-02
Wybrano najbardziej eleganckie miasta. Wśród nich dwa polskie!

Polskie miasta trafiły do prawdziwie elitarnego grona.

Ranking został sporządzony przez grupę ekspertów na zlecenie znanego sklepu internetowego Zalando. Współczynnik elegancji miast został obliczony na podstawie kilku kryteriów – oceniono nie tylko jakość infrastruktury oraz szeroko pojmowaną atrakcyjność pod względem przyciągania turystów, ale również architekturę oraz aspekty modowe (między innymi ofertę kulturalną, a także liczbę uczelni kształcących studentów w sztukach pięknych).

 

W tworzeniu rankingu wzięło udział ponad 5 tysięcy ekspertów z całego świata, specjalizujących się w dziedzinach mody i architektury. W zestawieniu znalazły się dwa polskie miasta, jednak nie udało im się trafić do pierwszej dziesiątki – Warszawa uplasowała się na 58. pozycji, natomiast Kraków trafił na 27. miejsce. Liczymy na to, że w przyszłości uda im się awansować wyżej, a tak prezentuje się dziesięć najbardziej eleganckich miast na świecie:

 

 

Całe zestawienie możecie zobaczyć TUTAJ. Sprawdźcie też ranking najdroższych miast do życia a także tych, w których najlepiej odnajdują się imprezowicze i w których uprawia się najwięcej seksu!

 

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska