Będzie Corona z marihuaną? Firma kupuje pola konopi

2017-11-03
Będzie Corona z marihuaną? Firma kupuje pola konopi

Wielcy producenci alkoholu są zaniepokojeni legalizacją marihuany, bo wiedzą, że oznacza to początek wojny między piwem a trawką. Ale niektórzy przygotowują się do starcia zawczasu, "wykupując" przeciwnika.

Znacie piwo Corona? Jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Pochodzi z Meksyku, jest lekkie, pije się je z cytryną. A produkuje je firma Constellation Brands Inc. z siedzibą w Nowym Jorku. To wielka korporacja, znajduje się na liście 500 największych na świecie miesięcznika "Fortune".

 

Wiecie też, że legalizacja marihuany w amerykańskich stanach postępuje. Zaczęło Kolorado, potem dołączył Waszyngton, Oregon, a ostatnio padła Kalifornia. Kwestią czasu jest to, by marihuana była legalna w całych Stanach. Także w Kanadzie, gdzie spodziewane regulacje uwalniające rynek, mają być wprowadzone w życie w 2018 roku.

 

W Kanadzie już powstają firmy, które skupują ziemię pod uprawę marihuany. Na uniwersytetach wkrótce ruszą też zajęcia dla przyszłych rolników uprawiających trawkę (o nowym kierunku studiów możecie przeczytać tutaj).

 

No i właśnie w takie firmy rolnicze, start-upy, które mają się zająć uprawą, przetwarzaniem i dystrybucją marihuany, zainwestowała firma Constellation Brands (produkuje poza Coroną także piwo Modelo). Kupiła udziały w Canopy Growth Corporation, za... 191 mln dolarów (10 proc. akcji).

 

"Nie będziemy siedzili z założonymi rękami. Chcemy być pierwszymi, którzy zamiast walczyć, przyłączą się" - powiedział Rob Sands, prezes Constellation Brands dziennikowi "The Wall Street Journal".

 

Corona z domieszką marihuany? Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie dostępne to w każdym sklepie.

 

Fot: Pixabay

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska