Piłkarki zaczynają zmagania w Rio

Piłkarki zaczynają zmagania w Rio

Mimo, że do oficjalnego rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Rio zostały jeszcze dwa dni, piłkarki swoje zmagania rozpoczynają już dziś. Nie każdy wie, że dla nich – zupełnie inaczej niż dla mężczyzn – olimpijski turniej jest najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezą.

Turniej kobiet jest oczywiście mniejszy, ale rodzi o wiele większe emocje niż olimpijski turniej męski. W Rio 12 żeńskich drużyn z całego świata będzie walczyć o najważniejszy laur, jaki może przypaść im w udziale (w świecie żeńskiej piłki igrzyska cieszą się dużo większą renomą niż mistrzostwa świata). Warto śledzić te zmagania choćby z tego względu, że dziewczynom na boisku – zupełnie inaczej niż czasami największym męskim gwiazdom – bardzo chce się grać i wygrywać. Jako pretekst dla kibiców może zresztą posłużyć niekwestionowana uroda niektórych zawodniczek. Ot, choćby wielkiej gwiazdy żeńskiego futbolu – amerykańskiej bramkarki Hope Solo, która w tych igrzyskach ma szansę zdobyć swoje czwarte olimpijskie złoto.

 

 

W turnieju olimpijskim w Rio wystąpi 12 żeńskich drużyn piłkarskich. W grupie E (tak, zaczyna się od E!) zmierzą się Brazylia, Chiny, Szwecja i RPA, w grupie F: Kanada, Australia, Zimbabwe i Niemcy, a w grupie G: faworytki z USA, Nowa Zelandia, Francja i Kolumbia. Na Igrzyskach w Rio, jak wszędzie, obowiązuje niestety klucz kontynentalny. Właśnie dlatego w turnieju nie będziemy mogli zobaczyć świetnych reprezentantek Japonii, które niespodziewanie nie wygrały swojej grupy eliminacyjnej, a będziemy oglądali drużynę Zimbabwe, która powszechnie uważana jest za słabeusza.

 

 

Inauguracyjny mecz olimpijskiego turnieju odbędzie się już o 18:00 polskiego czasu. W Rio de Janeiro zmierzą się reprezentacje Szwecji i RPA. Na tym jednak nie koniec. Również dziś o 20:00 Kanada zmierzy się z Australią, o 21:00 Brazylia z Chinami, o 23:00 Zimbabwe z Niemcami, a o 3:00 Francja z Kolumbią.

 

Na zachętę dla niedowiarków – dwa filmy z wielkimi gwiazdami kobiecej piłki, które imponują nie tylko piłkarską techniką, ale też urodą.

 

joshjdss/Flickr (CC BY 2.0)

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska