Polski film science fiction dostał nagrodę na włoskim festiwalu

2017-11-08
Polski film science fiction dostał nagrodę na włoskim festiwalu

„Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii Bodo Koxa otrzymał nagrodę Asteroide dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego na Trieste Science+Fiction Film Festival we Włoszech.

Polscy twórcy filmowi są w stanie stworzyć wyjątkowe dzieła w niemal każdym gatunku, jednak istnieje pewien wyjątek – spektakularnie wykładają się na szeroko pojętej fantastyce. Ostatnie dobre filmy w tym gatunku powstały chyba jeszcze w PRL-u, bo trudno uznać za udane takie „dzieła” jak chociażby Serce gór Rafała Lipki (zapowiadane jako „polska odpowiedź na Władcę pierścieni”) czy też Arche. Czyste zło Grzegorza Auguścika. Wygląda jednak na to, że w końcu doczekaliśmy się dobrego filmu w tym gatunku w postaci Człowieka z magicznym pudełkiem.

 

Film Bodo Koxa zdobył bowiem główną nagrodę na Trieste Science+Fiction Film Festival. Festiwal jest duchowym spadkobiercą słynnego International Science Fiction Film Festival, który odbywał się w Trieście w latach 1963-1982.

 

 

Człowiek z magicznym pudełkiem to historia, w której sporą rolę odgrywają podróże w czasie. Akcja rozpoczyna się w 2030 roku. Adam (Piotr Polak) znajduje stare radio, dzięki któremu przenosi się do 1952 roku. Jego ukochana Goria (Olga Bołądź) podejmuje się misji sprowadzenia go z powrotem. Co ciekawe, film nie do końca trafił w gusta widzów – średnia ocen z ponad 2700 głosów w serwisie Filmweb wynosi zaledwie 6,1/10.


Polska premiera filmu odbyła się 20 października 2017 roku – jeśli jeszcze nie widzieliście Człowieka z magicznym pudełkiem, jak najszybciej nadróbcie zaległości!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska