Restauracja dla nudystów. Tu nie będziesz miał problemu z wyborem stroju

2017-11-08
Restauracja dla nudystów. Tu nie będziesz miał problemu z wyborem stroju

W Paryżu otworzono właśnie restaurację o wdzięcznej nazwie O’naturel. Charakteryzuje się ona niecodziennymi zasadami – żeby zasiąść do stolika, należy zdjąć wszystkie elementy garderoby.

Francuzi są znani ze swojego bezpruderyjnego podejścia do życia – wszak określenie „miłość francuska” nie wzięła się znikąd… Teraz mamy kolejny dowód na poparcie tej tezy w postaci restauracji O’naturel, która oficjalnie została otwarta 3 listopada w Paryżu. Jej właścicielami są bracia Mike i Stephane Saada, a lokal znajduje się w 12. dzielnicy stolicy Francji przy Rue De Gravelle.

 

Na otwarciu pojawili się przedstawiciele Paryskiego Stowarzyszenia Nudystów, którzy od samego początku mocno wspierali inicjatywę. Restauracja specjalizuje się głównie w kuchni wegańskiej (jak się okazuje, niechęć do tekstyliów idzie u Francuzów w parze z niechęcią do jedzenia mięsa), a średnia cena za obiad wynosi około 30-40 euro. Nie jest więc tanio, ale klienci z pewnością zaoszczędzą na pralni, do której musieliby oddać ubrania w przypadku chociażby zabrudzenia ich sosem. W O’naturel ustawionych jest 20 stolików, przy których w sumie może usiąść 40 osób.

 

Ludziom mieszkającym nieopodal restauracji nie przeszkadza taki rodzaj biznesu. Jeden z nich zapytany przez „Le Parisien” odpowiedział: „W ogóle mi to nie przeszkadza. Sąsiadom też nie. Z ulicy nic nie widać”.

 

Paryska inicjatywa nie jest oczywiście całkowicie nowatorska. Nagie restauracje otwarto wcześniej w kilku innych miejscach na świecie. Pierwszą z nich była londyńska The Bunyadi, a podobne lokale znajdują się również na Teneryfie, w Berlinie i w Melbourne. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się w naszym artykułem na temat nagich restauracji – znajdziecie go TUTAJ.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska