Deska z… dostępem do internetu!

2017-11-13
Deska z… dostępem do internetu!

Widzieliśmy już wiele urządzeń z szeroko pojętej kategorii „smart”, ale jak się okazuje wciąż pojawiają się takie, które są w stanie zaskoczyć!

Inteligentne gadżety mają mnóstwo zalet i potrafią ułatwiać życie na wiele sposobów, jednak ogromna większość z nich ma sporą wadę, którą jest design. Nie zrozumcie nas źle – nowoczesne urządzenia potrafią wyglądać świetnie, jednak charakteryzują się designem mocno futurystycznym, co nie każdemu musi się podobać i pasować do każdego typu wnętrza.

 

Naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcieliby żeby sprzęt był jednocześnie funkcjonalny i przy tym jak najmniej rzucał się w oczy wychodzi firma z Kioto o nazwie Nissha, która specjalizuje się w tworzeniu sensorów dotyku, używanych chociażby przez Nintendo Switch. Ich ostatnim dziełem jest… drewniana deska. Nie jest to jednak zwyczajna deska – to interaktywny wyświetlacz, za pomocą którego można sterować na przykład oświetleniem, ogrzewaniem oraz innymi funkcjami systemu inteligentnego domu. Urządzenie na razie istnieje w fazie prototypu i póki co współpracuje jedynie z japońskim myThings, ale jeśli wejdzie do produkcji, z pewnością będzie w stanie porozumieć się z innymi systemami, takimi jak Alexa.

 

 

Urządzenie nosi nazwę „Mui”, która pochodzi od japońskiego słowa oznaczającego ciszę. Trzeba przyznać, że nazwa jest całkiem adekwatna – funkcje smart są bowiem widoczne tylko wtedy, gdy z urządzenia korzystamy, a przez większość czasu pozostaje ładnym i dyskretnym elementem wystroju.

 

Firma planuje uruchomienie zbiórki na Kickstarterze, która umożliwi sfinansowanie produkcji Mui – przewidywana cena ma wynieść od 900 do 1200 dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska