Testujemy słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT Wireless

Testujemy słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT Wireless

Bardzo dobra jakość dźwięku i wygodne słuchawki codziennego użytku? To się nie wyklucza! Jako dowód mogą posłużyć słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT Wireless.

Uniwersalne, ale z wyższej półki – takie właśnie są. Dzięki wyrazistym basom nadają się zarówno do słuchania popu, metalu, jak i dubstepu. Narzekać na jakość dźwięku mogą tylko prawdziwi audiofile, lubujący się w złotych kablach i sprzęcie wartym grube tysiące złotych. Dla reszty to po prostu bardzo fajne słuchawki.

 

Tym fajniejsze, że ich wygląd czerpie z najlepszych wzorców minimalistycznego designu charakterystycznego dla produktów Sennheisera. Model HD 4.40 BT wygląda tak, jak powinien – nie rzuca się w oczy, jest prosty i elegancki. Zwłaszcza w kolorze czarnym wygląda to w najlepszym sensie „po męsku”.

 

HD 4.40 BT to słuchawki zamknięte, ale nie wyciszające całkowicie dźwięków otoczenia (sami zdecydujcie czy to dla was plus czy minus). Są lekkie, do pełna ładują się jakieś dwie godziny i wytrzymują 25 godzin pracy. Konstrukcja jest solidna. Mam tu na myśli, że przy codziennym użytkowaniu raczej nie ma możliwości ich uszkodzić (noszenie w plecaku bez pokrowca, upadek na ziemię itd.). Po dwóch czy trzech tygodniach testowania wciąż wyglądają dokładnie tak samo, jak w chwili, gdy je otrzymałem. A przenosi się je bardzo poręcznie, bo oczywiście są składane.

 

 

Na koniec zostawiłem jeszcze duży plus modelu HD 4.40 BT. Wiąże się on z tym dobrze znanym nam wszystkim słówkiem w jego nazwie – Wireless. To słuchawki bezprzewodowe, korzystające z bezprzewodowego połączenia Bluetooth 4.0. I, no cóż, działa to bardzo dobrze. HD 4.40 BT to nie jeden z tych modeli, który niby ma działać, a nie działa, chyba, że smartfona będącego źródłem dźwięku trzyma się przy sobie. Połączenie bezprzewodowe nie stanowi żadnego problemu i wygląda na to, że jego zasięg jest właśnie taki, jak przekonuje producent. Co znaczy tyle, że na bezproblemowe poruszanie się po mieszkaniu/miejscu pracy powinno wystarczyć. A z moich doświadczeń wynika, że to wcale nie takie oczywiste. W razie gdyby słuchawki się rozładowały, w zestawie znajduje się długi na 1,4 metra kabel.

 

Najkrótsze podsumowanie? Podobne do wstępu. Słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT Wireless powinny spełnić oczekiwania wszystkich, nawet wymagających użytkowników. Oczywiście pod warunkiem, że to osoby bez zapędów audiofilskich. Dla „normalsów” – dobry wybór.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska