Najlepsza restauracja na świecie przyjmuje rezerwacje

2017-11-14
Najlepsza restauracja na świecie przyjmuje rezerwacje

Słynna duńska restauracja Noma wraca i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Sława znajdującej się w Kopenhadze restauracji Noma wykracza daleko poza granice Danii. Całkowicie zasłużenie – lokal może się pochwalić nie tylko dwiema gwiazdkami Michelin, ale również czterokrotną wygraną w plebiscycie na najlepszą restauracją świata w rankingu brytyjskiego magazynu Restaurant.

 

W 2015 roku Rene Redzepi, czyli szef kuchni Nomy, postanowił na jakiś czas zamknąć restaurację. Nie było to jednak podyktowane malejącym zainteresowaniem klientów, a chęcią wprowadzenia nowej strategii i podjęcia nowych wyzwań. I wygląda na to, że wreszcie udało mu się dopracować koncepcję. Noma w nowej odsłonie będzie oferować trzy sezonowe menu – w jednym będą królować skandynawskie owoce morza, później – między wczesnym latem a wczesną jesienią – warzywa, a w okresie zimowym mięso (to jedyny okres w roku, w którym będzie odgrywać istotną rolę w karcie lokalu) oraz leśne przysmaki takie jak grzyby, jagody czy orzechy.

 

 

Rezerwacja stolika w powracającej Nomie będzie możliwa od 16 listopada, jednak z pewnością nie będzie to łatwe zadanie – nawet jeśli potencjalnych gości nie odstraszą wysokie koszty (menu dla jednej osoby będzie kosztowało niemal 1300 złotych), to trzeba być gotowym na rywalizację ze smakoszami z praktycznie całego świata.

 

Informacje na temat rezerwacji znajdziecie na oficjalnej stronie restauracji. A jeśli walory wizualne są dla was ważniejsze od kulinarnych, to z pewnością zainteresuje was pierwsza podwodna restauracja w Europie.

 

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska