Amazon nakręci serial "Władca pierścieni"

2017-11-15
Amazon nakręci serial "Władca pierścieni"

Przygotujcie się na powrót do Śródziemia... przez streaming.

Amazon właśnie nabył za 250 milionów dolarów międzynarodowe prawa telewizyjne do „Władcy Pierścieni”, co oznacza, że seria filmów z Frodo, Gandalfem i Gollumem zacznie być produkowana.

 

Zgodnie z umową Amazon zobowiązał się do wielosezonowej produkcji, co może otworzyć drzwi do serii spin-offów, na przykład o losach elfów. Oczekuje się, że każdy sezon będzie kosztować nawet 150 milionów dolarów.


„Władca Pierścieci” jest najlepiej sprzedającą się serię epickiej fantasy, autorstwa J. R. R. Tolkiena, napisaną jako kontynuacja „Hobbita”. Została przekształcona w trzyczęściową serię filmów począwszy od 2001 roku, kiedy to reżyser Peter Jackson zaadaptował „Drużynę Pierścienia”.

 

„Władca Pierścieni” ma zagorzałych fanów. A ruch Amazona jest świadomą próbą uruchomienia serii fantasy o zasięgu „Gry o tron” HBO.

 

„„Władca Pierścieni” to też zjawisko kulturowe, które pobudza wyobraźnię pokoleń fanów, od literatury, po duży ekran” - powiedziała Sharon Tal Yguado, jedna z dyrektorów w Amazon Studios. „Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i New Line nad tą produkcją. Cieszymy się, że możemy zabrać fanów „Władcy Pierścieni” w nową podróż po Śródziemiu”.

 

Nie wiadomo kiedy rozpocznie się kręcenie serii. Kogo chceilibyście zobaczyć, jako następców Elijaha Wooda, Iana McKellena, Viggo Mortensena, Liv Tylera i innych?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska