Cyferki z Rio

Igrzyska w Rio rozpoczną się dosłownie lada chwila. Przez nadchodzące dwa tygodnie, wszyscy będziemy świadkami zmagań najlepszych sportowców globu. Prawdopodobnie wielu z nich pokusi się o rekordowe występy. Jednak rekordy zaczęły być bite, jeszcze zanim oficjalnie igrzyska uznano za otwarte.

Pierwsze igrzyska olimpijskie, jakie przyszło organizować państwu z Ameryki Południowej, nie tylko dzięki swojej lokalizacji mogą wzbudzać zainteresowanie. Dodatkowo pod wieloma innymi względami wyróżniają się one na tle konkurencji z przeszłości. Poniżej chcieliśmy wam przedstawić kilka naprawdę interesujących liczb uporządkowanych rosnąco, które są bezpośrednio związane z IO w Rio de Janeiro.

 

1- Po raz pierwszy na igrzyskach wystąpi drużyna pod Olimpijskim sztandarem, złożona z uchodźców. Jest to pochylenie się MKOL nad palącym problemem przesiedleń, z jakim boryka się Świat. Dodatkowo w tej drużynie wystąpią zawodnicy, którzy nie mogli przyjechać na igrzyska reprezentując swoje narodowe barwy.

 

1,47- Tylu dziennikarzy przypadnie na jednego sportowca w Rio. Zaokrąglając za pojedynczym atletą na igrzyskach będzie biegało półtora reportera. Co potwierdza starą prawdę, że akredytację dziennikarską łatwiej dostać niż zakwalifikować na igrzyska drogą sportową. Na 31 letniej Olimpiadzie zobaczymy w sumie 17 tysięcy sportowców, których będzie przepytywać 25 tysięcy dziennikarzy.

 

2- Tylu „prezydentów”  będzie na ceremonii otwarcia igrzysk. Zawieszona za łapownictwo, acz wciąż nie odwołana, prezydent Dilma Rouseff, oraz pełniący jej obowiązki, na czas nieokreślony, Michael Temer. Na co dzień zajadły rywal polityczny pani Rouseff. Jednym słowem, na brak emocji podczas ceremonii otwarcia nie powinniśmy narzekać.

 

41- Taką dzienną liczbę prezerwatyw, przewidzieli organizatorzy igrzysk w Rio , dla pojedynczego sportowca. Co sumuje się w ładną liczbę 450 tysięcy kondomów ogółem na całe igrzyska. Co ciekawe 4 lata temu w Londynie liczba “gumek” wynosiła 200 tys. 8 lat wstecz w Pekinie przygotowano 100 tys. Aż strach pomyśleć jaką ilością prezerwatyw zostaną zarzuceni sportowcy w Tokio w 2020 roku. A jednak to fast food jest głównym sponsorem zawodów.

 

61- tyle % mieszkańców Rio jest zadowolonych z organizacji igrzysk. Wynik podobno mógłby być jeszcze lepszy, gdyby pani Rouseff osobiście mogła dobierać ankietowanych.

 

112- Tyle lat musieli czekać fani golfa, aby zobaczyć ponownie na olimpiadzie swój ukochany sport. Nawet najstarsi górale nie pamiętają, kiedy ostatnio grupa kolesi biegała po trawniku za białą piłeczką, oczywiście podczas zmagań olimpijskich.

 

3604- Po zakończeniu igrzysk, tyle nowych apartamentów przybędzie w Rio de Janeiro. Przez 2 najbliższe tygodnie, będą one okupowane przez sportowców. Czyli znamy remedium na problemy mieszkaniowe w Polsce, wystarczy zorganizować igrzyska. Oby tylko nie wyszło jak z drogami na Euro.

 

60 000- Tyle dziennie posiłków będzie wydawać olimpijska stołówka, która podobno mogłaby pomieścić na swojej powierzchni aż 5 jumbo jetów. Reasumując atleci na głód narzekać nie powinni.


XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, zostaną oficjalnie zainaugurowane tuż po północy czasu polskiego z 5 na 6 sierpnia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska