Trailer serialu o religijnej masakrze na farmie w Waco

2017-11-23
Trailer serialu o religijnej masakrze na farmie w Waco

Quentin Tarantino chce nakręcić film o Charlesie Mansonie, HBO zrobiło serial o scjentologach. Tymczasem w styczniu 2018 roku pojawi się mini serial o Davidzie Koreshu, odpowiedzialnym za religijną masakrę na farmie w Waco w Teksasie, podczas której zginęło 78 osób.

Reżyserzy coraz odważniej sięgają po tematy historyczne, ale wciąż funkcjonujące w zbiorowej świadomości. Dowodzi tego zapowiedziana na styczeń premiera serialu „Waco”, zrealizowanego przez Paramount Network.

 

 

Sześcioodcinkowa seria będzie opowiadała historię „Gałęzi Dawidowej”. Przywódcą tej groźnej sekty był David Koresh (w jego rolę wcieli się Taylor Kitsch, znany m.in. z filmu „X-Men Geneza: Wolverine”).

 

Uważający się za wcielenie mesjasza Koresh w 1993 roku zabarykadował się wraz ze swoimi fanatycznymi wyznawcami na teksańskiej farmie pod tytułowym miastem Waco. W wyniku interwencji policji, ścigającej od dłuższego czasu religijnego guru m.in. za przestępstwa seksualne wobec nieletnich, rozpoczęło się ponad 50-dniowe oblężenie farmy, zwanej też Górą Karmel. Akcja zakończyła się niepowodzeniem. Doszło do strzelaniny i pożaru. Po zakończeniu interwencji naliczono 78 ofiar.

 

W obsadzie miniserialu oprócz Kitscha pojawią się także inne gwiazdy. Zobaczymy dwukrotnie nominowanego do Oscara Michaela Shannona (ostatnio za „Zwierzęta nocy”), Mellisę Benoist („Whiplash”) i Julię Garner („Ozark”). Za reżyserię odpowiadają John Erick Dowdle i Dennie Gordon. Premiera serii już 24 stycznia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska