Jakie przywileje mają pracownicy Apple?

2017-11-23
Jakie przywileje mają pracownicy Apple?

Od zniżek na produkty firmy po darmowe koncerty największych gwiazd muzyki.

O warunkach pracy oferowanych przez duże korporacje krążą mniej lub bardziej wydumane legendy. Niezależnie od tego, czy praca w takiej firmie jak Google czy Facebook rzeczywiście wiąże się z wyjątkowymi przywilejami, wielu marzy o zatrudnieniu w którejś z nich. Ale na co tak naprawdę mogą liczyć ci, którym uda się z powodzeniem przejść przez cały proces rekrutacji?

 

Dzięki serwisowi businessinsider dowiedzieliśmy się co nieco na temat plusów pracy dla Apple. Pierwszą rzeczą, jaką wielu przyjdzie do głowy w kontekście zatrudnienia w firmie z Cupertino będzie możliwość kupienia jej produktów po promocyjnych cenach. I rzeczywiście – pracownicy Apple otrzymują coroczną zniżkę w wysokości 25% na zakup iPoda, iPada lub Maca. Dodatkowo co trzy lata mogą kupić iPada i Maca za odpowiednio mniej o 250 i 500 dolarów mniej w stosunku do regularnej ceny. Oprogramowanie jest dla nich dostępne ze zniżką 50%, a Apple oferuje także rabaty dla rodziny i przyjaciół pracownika, jednak te zależą od stanowiska i produktu.

 

Na tym jednak przywileje się nie kończą. Kobiety ciężarne mogą liczyć na cztery tygodnie płatnego urlopu przed urodzeniem dziecka i czternaście tygodni po. Ich partnerzy lub partnerki również otrzymują płatny urlop, jednak nieco krótszy, bo sześciotygodniowy. Co ciekawe, firma w razie potrzeby pokrywa również koszty mrożenia jajeczek.

 

Firma dba o dobre samopoczucie swoich pracowników. Mogą oni liczyć nie tylko na darmowe przekąski i piwo w pracy (zapewne po to, aby dłużej utrzymać ich w biurze), ale także na rozrywki kulturalne. Firma co jakiś czas organizuje koncerty dla swoich pracowników, a na scenie pojawiają się wówczas gwiazdy całkiem sporego formatu. W przeszłości byli to między innymi Stevie Wonder, Demi Lovato i OneRepublic.

 

Pozostałe korzyści nie różnią się zbytnio od tych, które są znane również i z polskich firm – Apple refunduje między innymi karnety na siłownię i inne aktywności sportowe.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska