Nowe Pokolenia – 5 koncertów na XII edycję BMW Jazz Club

2017-11-29
Nowe Pokolenia – 5 koncertów na XII edycję BMW Jazz Club

W grudniu odbędzie się XII edycja BMW Jazz Club. Najnowsza odsłona projektu nosi tytuł Nowe Pokolenia. Dyrektor artystyczną jest polska artystka o światowej renomie – Aga Zaryan. Na koncertach usłyszymy także tegorocznego zdobywcę dwóch nagród Grammy – Jacoba Colliera.

Nowe Pokolenia to połączenie młodzieńczej energii i wirtuozerii oraz innowacyjnego podejścia do muzyki. Na koncertach spotkają się Aga Zaryan i Jacob Collier (brytyjski muzyk zagra w trzech z pięciu miast): sceniczne osobowości, które tworzą nową jakość i wyznaczają nowe kierunki rozwoju. Artystów wspierać będzie Młoda Polska Filharmonia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i European Jazz Sextet.

 

BMW Jazz Club zawita do pięciu miast - Warszawy, Szczecina, Lublina, Gdańska i Katowic.

 

Koncert będzie premierą projektu muzycznego Agi Zaryan powstałego specjalnie na potrzeby tego wydarzenia artystycznego. Na scenach BMW Jazz Club artystka wystąpi w podwójnej roli: wokalistki i dyrektor artystycznej wydarzenia. Zaryan do udziału w projekcie zaprosiła kilkudziesięciu młodych muzyków klasycznych grających w składach Młodej Polskiej Filharmonii i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

 

Gościem specjalnym trzech z pięciu koncertów będzie tegoroczny zdobywca dwóch nagród Grammy - Jacob Collier. Ten młody, 23-letni muzyk jest wielkim objawieniem ostatnich lat. Multiinstrumentalista, który rozwija się pod opieką samego Quincy’ego Jones’a, przez wielu muzyków uważany jest za następcę Prince’a.

 

„Kiedy pierwszy raz usłyszałam Jacoba Colliera zrozumiałam, że jest muzycznym geniuszem. Jego bezgraniczna muzykalność, entuzjazm oraz radość tworzenia czynią z niego wizjonera. Młoda Polska Filharmonia oraz Orkiestra Akademii Beethovena to światowej klasy młodzi muzycy, którzy grają z pasją” – mówi Aga Zaryan.

 

Muzycy spotkają się na wspólnej scenie po raz pierwszy, żeby w ramach BMW Jazz Club wykonać premierowy program. Słuchaczy czeka uczta muzyczna inspirowana brzmieniami jazzu oraz nowymi technologiami. To wszystko w towarzystwie zaskakujących aranżacji orkiestrowych autorstwa Michała Tokaja, jazzowego pianisty oraz kompozytora, dwukrotnego laureata nagrody Fryderyka. Obok składów orkiestrowych, artystce będzie towarzyszyć na scenie zespół wybitnych muzyków jazzowych, z którymi współpracuje od lat.

 

3.12 TWON Warszawa

 

Artyści:

AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

 

5.12 Katowice Międzynarodowe Centrum Kongresowe

 

Artyści:

AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

 

6.12 Gdańsk - Filharmonia Bałtycka

 

Artyści:

AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

 

10.12 Lublin - Centrum Spotkania Kultur

 

AGA ZARYAN, EUROPEAN JAZZ SEXTET, ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ

 

12.12 Szczecin - Filharmonia Szczecińska

 

AGA ZARYAN, EUROPEAN JAZZ SEXTET, ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ


Bilety na koncerty XII edycji BMW Jazz Club można kupić na www.eventim.pl,

 

Współorganizatorem koncertów jest Eurozet. Koncert produkuje Eurozet LIVE.

 

BMW Jazz Club to elitarny cykl muzyczny, uznany przez znawców muzyki jazzowej i smooth jazzowej, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Polsce. Program każdego z koncertów w ramach cyklu BMW Jazz Club jest kwintesencją artystycznej otwartości, przenikania kultur i łączenia wielu muzycznych wątków.

 

BMW Jazz Club powołali na zaproszenie BMW Group Polska w roku 2006 Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Podczas pięciu tworzonych przez nich edycji wraz z Jopek wystąpili: Oscar Castro-Neves, Mino Cinelu, Richard Bona, Dhafer Youssef, Tito Paris, Yami czy Makoto Ozone. A także Urszula Dudziak, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Henryk Miśkiewicz, Marcin Wasilewski i Krzysztof Herdzin.

 

Obecnie każdej edycji patronuje inna jazzowa osobistość i tak kolejno w 2011 r. - Michał Urbaniak, w 2012 r. - Terri Lyne Carrington, w 2013r. - Dianne Reeves, w 2014r. - Tomasz Stańko, w 2015 r. - Branford Marsalis, a w ubiegłym roku - Ive Mednes.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska