5 sposobów na problemy, które doprowadzają do szału

2017-11-27
5 sposobów na problemy, które doprowadzają do szału

Medycyna estetyczna brzmi jak coś wyłącznie dla kobiet? Nic bardziej błędnego. Dzięki niej można skutecznie pozbyć się uciążliwych przypadłości i dolegliwości.

Owłosienie

 

Zmora, której trudno się pozbyć domowym sposobem. Jeśli golenie, trymowanie czy depilacja nie są dla ciebie, rozważ epilację laserową. Epilacja oznacza zabieg niszczący całą strukturę włosa i jest on nieodwracalny. Potrzebnych jest kilka sesji ale wysiłek się opłaca. Poszukaj gabinetu lub salonu korzystającego ze skutecznego i nowoczesnego sprzętu. Najpopularniejsze są lasery diodowe o np. Vectus czy LightSheer, ale są już nowsze urządzenia posiadające końcówkę chłodzącą i dzięki niej zabieg jest szybki i bezbolesny np. Formatk.

 

Pękające naczynka

 

Zwane też „pajączkami” najczęściej szcpecą twarz i nogi, a przyczyną są uwarunkowania genetyczne, nadciśnienie tętnicze ale i nieodpowiednia pielęgnacji i ochrona skóry przed mrozem czy słońcem. Zła dieta, papierosy i alkohol też nie pomagają. Metodą na pozbycie się jest kilka, ale i tu skutecznym jest laser np. Magma. Pamiętaj aby tego typu zabieg wykonywany był przez dermatologa-kosmetologa, który odpowiednio dobierze metodę i zaleci właściwą pielęgnację po zabiegu aby zminimalizować kolejne zmiany.

 

Potliwość

 

Do tej pory jedyną metodą były zastrzyki z toksyny botulinowej czyli botoksu. Skuteczne na różnych partiach ciała jak twarz, dłonie, stopy oraz pachy, ale jedynie na ok. 4-6 miesięcy. Alternatywą jest zabieg wykorzystujący energię mikrofalową. Dzięki 1-2 sesjom problem ten zostaje trwale wyeliminowany w obszarze pachy, a zabieg miraDry wykonać można w kilku renomowanych klinikach w Polsce.

 

Stare tatuaże

 

Dzięki laseroterapii możesz naprawić błędy młodości i pozbyć się nieefektownych tatuaży, Najtrudniej usuwalny jest barwnik czarny, ale nawet to jest możliwe dzięki laserom o bardzo krótkiej wiązce. Procedura jest czasochłonna i wymaga powtórzeń w zależności od wielkości i jakości pigmentów użytych w tatuażu. Skuteczne urządzenia to np. Picosure, Jeisys TriBeam.

 

Chrapanie

 

Choć wszyscy zaprzeczają, to chrapanie dotyczy 40 proc. Polaków. Jedną z wielu przyczyn jest rozluźnienie tkanek miękkich w obrębie dróg oddechowych podczas snu, przez co wdychane powietrze zaczyna wibrować. To w telegraficznym skrócie nazywamy chrapaniem. Pomocne są zabiegi laserowe np: Fotona NightLase (niezbędn 3 sesje co ok. 2 tygodnie) lub wykorzystujące fale radiowe, np. Ellman.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska