Fanowski „Wiedźmin” coraz bliżej – zobaczcie zwiastun „Pół wieku poezji później”

2017-11-27
Fanowski „Wiedźmin” coraz bliżej – zobaczcie zwiastun „Pół wieku poezji później”

Osadzony w świecie „Wiedźmina” film tworzony przez fanów nabiera coraz większego rozmachu – właśnie ukazał się oficjalny zwiastun „Pół wieku poezji później”.

Niezależna produkcja jest tworzona przez fanów przy dużym wsparciu darczyńców. Początkowo miała być filmem krótkometrażowym, jednak jego twórcy postanowili zmienić zdanie i go wydłużyć – „Pół wieku poezji później” ma trwać 55 minut. A tak prezentuje się zwiastun produkcji:

 

 

Co dla wielu może być zaskoczeniem, film nie będzie opowiadał o dalszych losach Geralta z Rivii, a innego wiedźmina znanego z książek Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt Red. Głównym bohaterem ma być Lambert, w którego wcieli się Mariusz Drężek. W tej chwili nie wiadomo, czy Geralt w ogóle pojawi się w produkcji. Na pewno na ekranie zobaczymy Zbigniewa Zamachowskiego, który ponownie zostanie Jaskrem. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się między innymi Magdalena Różańska (Triss Merigold), Marcin Bubółka (Julian), Janusz Szpiglewski (Agaius) oraz Kamila Kamińska (Ornella). Reżyserem jest Jakub Nurzyński, który brał udział również w pracach nad scenariuszem wspólnie z Dariuszem Gabryelewiczem i Brunonem Hawrylukiem.

 

Filmu nie zobaczymy w kinach – „Pół wieku poezji później” zostanie opublikowany na YouTubie. Premiera została zaplanowana na 21 czerwca 2018 roku. Data nie jest przypadkowa – tego dnia Andrzej Sapkowski obchodzi 70. urodziny.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska