Praca zespołowa: obcy ludzie zebrali kasę na ratowanie bajkowego zamku

2017-12-06
Praca zespołowa: obcy ludzie zebrali kasę na ratowanie bajkowego zamku

W ciągu nieco ponad 40 dni 8000 nieznajomych zebrało ponad 500 000 euro, aby kupić zrujnowany, ale piękny francuski zamek. Chcą uratować go i przywrócić do życia.

Chateau La Mothe-Chandeniers zbudowany został na początku XIII wieku. W średniowieczu przeżył wiele przejęć, był splądrowany w czasie rewolucji francuskiej i spłonął w wielkim pożarze w 1932 roku. Stopniowo popadał w ruinę, a jej ostatni właściciel, przerażony nieudanymi próbami uratowania zamku, wreszcie odpuścił i pozwolił mu dalej popadać w ruinę.

 

Wygląda na to, że Chateau La Mothe-Chandeniers nie zniknie. Z pomocą prywatnej firmy Dartagnans, mieszkańcy okolicy zorganizowali kampanię crowdfundingową, aby zebrać pieniądze na zakup zamku, odrestaurować i udostępnić do zwiedzania.

 

 

Tysiące współwłaścicieli wpłacało po co najmniej 50 euro za udział. W przyszłym roku każdy darczyńca otrzyma ofertę kupna udziałów w spółce utworzonej w celu odrestaurowania zamku. Jako współwłaściciele będą mieli wpływ na jego rozwój i otrzymają szansę bycia pierwszymi gośćmi.

 

Założyciel Dartagnans, Romain Delaume, powiedział „Guardianowie”, że crowdfunding sprawdził się doskonale, a darowizn przybywało w ogromnym tempie. „Pomysł polegał nie tylko na zebraniu pieniędzy, ale na zgromadzeniu jak największej liczby osób, które uczestniczyłyby w ratowaniu tego magicznego, bajkowego miejsca. Im więcej, tym weselej” - powiedział Delaume.

 

Kampania crowdfundingowa jest otwarta jeszcze do 25 grudnia. Jeśli kiedykolwiek chciałeś być właścicielem prawdziwego zamku, to wciąż możesz.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska