„Kruk. Szepty słychać po zmroku” – nowy serial Canal+

2017-12-12
„Kruk. Szepty słychać po zmroku” – nowy serial Canal+

Stacja idzie za ciosem i szykuje kolejny serial, który będzie miał za zadanie godnie zastąpić „Belfra”.

Drugi sezon Belfra z Maciejem Stuhrem w roli tytułowej jest oceniany dość skrajnie, ale nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z najciekawszych polskich produkcji serialowych ostatnich lat. I chociaż jego twórcy nie do końca wykorzystali jej potencjał, to na każdy odcinek czekało się z niecierpliwością – a samo to jest z pewnością wyznacznikiem pewnego sukcesu.

 

Na ten moment nie wiadomo, czy powstanie trzecia seria Belfra, ale stacja Canal+ już ogłosiła swoje plany na wiosnę. Wówczas zostanie wyemitowany serial Kruk. Szepty słychać po zmroku. Tytuł może jest nieco pretensjonalny i kojarzy się z poetycką twórczością nastolatki marzącej o wyjeździe na Castle Party, ale opis fabuły prezentuje się interesująco. Koncentruje się ona na porwaniu nastoletniego chłopca w Białymstoku. Śledztwo prowadzi inspektor z wydziału kryminalnego Adam Kruk (w tej roli Michał Żurawski), który zostaje oddelegowany z Łodzi. Po latach wraca do miasta, w którym spędził swoje dzieciństwo i dorastał. Na miejscu okaże się, że Kruk będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwania, ale także z ciemną stroną swojej przeszłości.

 

 

Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Jakub Korolczuk, który zasłynął też jako jeden z twórców scenariusza amerykańskiego thrillera „After Life”, w którym zagrali m.in. Liam Neeson i Christina Ricci. Oprócz wspomnianego Michała Żurawskiego na ekranie zobaczymy Cezarego Łukaszewicza, Katarzynę Wajdę, Andrzeja Zaborskiego, Annę Nehrebecką, Marcina Bosaka i Jerzego Schejbala. Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Maciej Pieprzyca.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska