Album poświęcony Ferrari za… 150 tysięcy dolarów

2017-12-13
Album poświęcony Ferrari za… 150 tysięcy dolarów

Jak to możliwe, że album kosztuje więcej, niż niejeden samochód z czarnym koniem w logo?

Posiadanie jakiegokolwiek Ferrari to marzenie niemal każdego fana motoryzacji. Problemem jest niestety wysoka cena, która dotyczy zarówno egzemplarzy nowych, jak i używanych – o ile oczywiście są w dobrym stanie. Kwoty, jakie trzeba wydać za samochody są jednak całkowicie zrozumiałe – czego nie można powiedzieć o omawianym albumie.

 

Album jest dziełem brytyjskiego wydawnictwa Kraken Opus. The Official Ferrari Opus trafił do sprzedaży w 2011 roku i składał się z 852 stron, na których opowiedziano historię tej wyjątkowej marki. Za dużą objętością szła spora waga – album ważył bowiem ponad 36 kilogramów! Ukazał się w kilku wersjach – od zwykłej, określonej jako Classic, po najbardziej ekskluzywną o nazwie Diamante. I to właśnie tę ostatnią widzicie poniżej:

 

 

Bez wątpienia mamy do czynienia z wydaniem najwyższej jakości, jednak dlaczego album jest aż tak drogi? Cóż, po pierwsze powstało mniej niż 200 egzemplarzy, więc mówimy o towarze bardzo trudno dostępnym. Po drugie, widnieją na nim podpisy ówczesnych kierowców teamu Scuderia Ferrari: Fernando Alonso i Felipe Massy oraz ich szefa – Luki Cordero di Montezemolo. Czy te czynniki usprawiedliwiają cenę 150 tysięcy dolarów? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska