Suszenie grzybów, piłka nożna i „Ucho prezesa”, czyli czego Polacy szukali w Google w 2017 roku

2017-12-13
Suszenie grzybów, piłka nożna i „Ucho prezesa”, czyli czego Polacy szukali w Google w 2017 roku

Polacy mocno interesowali się również sprawą Magdaleny Żuk, sposobem na wypełnienie wniosku o 500+ oraz wyborami miss.

Monopolista w segmencie wyszukiwarek internetowych (oraz wielu innych) przygotował raport na temat najpopularniejszych wyszukiwań w 2017 roku. I podczas gdy cały świat szukał informacji na temat nowych iPhone’ów, huraganu Irma i Matta Lauera (kto to w ogóle jest?), Polacy byli zainteresowani zupełnie innymi tematami.

 

Numerem jeden z polskim internecie w 2017 roku była sprawa zagadkowej śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Tragicznie zmarła polska turystka interesowała naszych rodaków bardziej, niż Zbigniew Wodecki, Witold Pyrkosz, Piotr Gembarowski (to ciekawe, że internet przypomniał sobie akurat o nim) i Chester Bennington.

 

Często zadajemy Google’owi pytania, zaczynając je od „Jak…”. Patrząc na frazy wpisywane przez Polaków można dojść do wniosku, że ważnym elementem ich życia są… grzyby. Suszenie, marynowanie i mrożenie grzybów trafiły do pierwszej piątki wyszukiwań. Podobną popularnością cieszyły się zapytania „jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany” oraz „jak zrobić kwiatka na FB”.

 

Jeśli chodzi o seriale, to podobnie jak w przypadku najpopularniejszych filmów na YouTube, Ucho prezesa nie miało sobie równych. Robertowi Górskiemu jak nikomu udało się trafić w gusta Polaków. Kolejne miejsca mogą wprawić niektórych w osłupienie. W pierwszej piątce znalazły się bowiem aż trzy seriale produkcji… tureckiej, czyli Tylko z Tobą, Elif i Grzech Fatmagul.

 

Dostaliśmy też kolejny dowód na to, że żaden sport nie jest w stanie choćby zbliżyć się do popularności piłki nożnej w naszym kraju. Losowanie piłkarskich Mistrzostw Świata było najpopularniejszym wydarzeniem roku (wyprzedziło wybory Miss Polski i Miss Supranational), a także czwartą najbardziej zyskującą na popularności frazą.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska