2017-10-04
Ivy Polo Cup 2017

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski - Ivy Polo Cup 2017

Już czwarty raz Ivy Polo Club w Śliwnikach gościł najbardziej utytułowane zespoły polo. Okazją do tego wyjątkowego spotkania były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski IVY POLO CUP 2017 – jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych turniejów polo w kraju. Mistrzostwa organizowane w Śliwnikach cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy, ich przyjaciół i znajomych. Każdego roku są okazją do wyjątkowego spotkania ludzi, którzy
z zainteresowaniem śledzą pasjonujące rozgrywki i kultywują tradycję uczestnicząc tym samym w szlachetnej rywalizacji.

Tradycyjnie, do gry stanęły najlepsze polskie zespoły. O tytuł najlepszej drużyny w tym roku walczyły reprezentacje czterech klubów: Warsaw Polo Club, Jack & Friends, Sowiniec Polo Club oraz Ivy Polo Club. Zwycięzcami zostali gracze Sowiniec Polo Club: Leszek Jurga, Mateusz Świtalski, Marcin Świtalski i Facu Cordeu. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał gracz zwycięskiej drużyny - Marcin Świtalski, najlepszym koniem turnieju została klacz Cometa, należącą do Facundo Cordeu. Mecze finałowe komentował Mateusz Borek.

Polo w Polsce to ciągle sport amatorski – wyjaśnia Piotr Rogowski – organizator Ivy Polo Cup. Obecnie w naszym kraju mamy 50 graczy i sześć klubów polo: w Warszawie, w Śliwnikach w okolicach Kalisza, w Poznaniu i na Śląsku. Drużyny, które biorą udział w turniejach wynajmują zawodowych graczy pochodzących głównie z Argentyny. Tak też było podczas tegorocznego Ivy Polo Cup. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w składzie każdej drużyny znalazł się jeden zawodowy gracz. Tegoroczny turniej był ważnym wydarzeniem towarzyskim. Co roku do Śliwnik na Ivy Polo Cup przyjeżdżają liczni goście reprezentujący świat sportu, biznesu, sztuki i kultury. Poddają się urokowi tego szlachetnego sportu i zgodnie z tradycją podczas środkowej przerwy w grze, wspólnie ubijają pole zryte przez końskie kopyta.

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska