„Zabójcze maszyny” – zwiastun nowego filmu ekipy odpowiedzialnej za „Władcę pierścieni”

2017-12-19
„Zabójcze maszyny” – zwiastun nowego filmu ekipy odpowiedzialnej za „Władcę pierścieni”

„Peter Jackson prezentuje nową epicką sagę” – czytamy w opisie zwiastuna „Zabójczych maszyn”.

Wygląda na to że dowiedzieliśmy się, czym Peter Jackson będzie się zajmował przez najbliższe lata. Po maksymalnym wyeksploatowaniu Władcy pierścieni oraz Hobbita nowozelandzki reżyser postanowił sięgnąć po twórczość Philipa Reeve’a – autora cyklu Żywe maszyny. I musimy przyznać, że jego wizja jest co najmniej interesująca. Ale najpierw zwiastun:

 

 

Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym, steampunkowym świecie, niemal całkowicie pozbawionym surowców. Głównymi bohaterami są jednak nie tyle walczący o przetrwanie ludzie, co całe… miasta! W świecie wymyślonym przez Reeve’a miasta są ogromnymi maszynami, które poruszają się po świecie walcząc z innymi ośrodkami.

 

Wspomniany Peter Jackson co prawda brał udział w procesie tworzenia scenariusza, ale na fotelu reżysera zasiada ktoś inny – ta rola przypadła debiutantowi Christianowi Riversowi, który współpracował z Jacksonem przy okazji Władcy pierścieni oraz King Konga. Na ekranie zobaczymy między innymi Hugo Weavinga, Stephena Langa, Roberta Sheehana, Ronana Raftery’ego i Helę Hilmar.

 

Premiera filmu została zaplanowana na grudzień 2018 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska