Najbogatsi ludzie krajów Europy

2017-12-20
Najbogatsi ludzie krajów Europy

Dwóch najbogatszych Europejczyków znajduje się w piątce najbardziej majętnych ludzi na świecie. Z Polski wyróżniono Dominikę Kulczyk, której jednak pod względem finansowym sporo brakuje do biznesmenów z Niemiec, Francji i Hiszpanii.

Stworzeniem interesującego zestawienia najbardziej majętnych ludzi z poszczególnych krajów Europy zajął się serwis finansowy HowMuch.net. Niestety przedstawione przez niego dane nie są kompletne – brakuje chociażby informacji na temat miliarderów z krajów bałtyckich oraz bałkańskich. Nie wiemy, czy jest to spowodowane faktem, że takich ludzi w tych krajach nie ma, czy po prostu nie udostępniają informacji na temat swoich finansów (zdecydowanie bardziej prawdopodobna wydaje się ta druga opcja).

 

Najbogatszym człowiekiem w Europie jest Hiszpan Amancio Ortega, który jest właścicielem marki odzieżowej Zara (a przy okazji kilku innych) – jego majątek jest szacowany na 74,4 miliardów dolarów. Drugi bogacz mieszka po sąsiedzku, bo we Francji i jest nim Bernard Arnault – prezes zarządu Louis Vuitton Moët Hennessy z majątkiem o wartości 62,9 miliardów dolarów. Na trzecim miejscu uplasowała się Maria Franca Fissolo – właścicielka firmy Ferrero, zajmującej się między innymi produkcją Nutelli. Według danych HowMuch.net, dysponuje ona majątkiem o wartości 30,2 miliardów dolarów.

 

Według przedstawionych danych najbogatszą osobą w Polsce jest Dominika Kulczyk, której majątek jest szacowany na 3,6 miliardów dolarów. Jest to kwota co prawda sporo mniejsza od tej, którą mają najbogatsi w Europie, ale przewyższa majątek chociażby najbogatszego Portugalczyka, Słowaka i Greka.

 

 

TUTAJ przeczytacie o tym, co Polacy uważają za luksus.

 

foto: iStock, HowMuch.net

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska