McLaren 720S w całości z… klocków Lego!

2017-12-22
McLaren 720S w całości z… klocków Lego!

Do jego stworzenia użyto ponad 280 tysięcy klocków, a czas potrzebny na ukończenie całego projektu określono na 2 tysiące roboczogodzin.

Prawdziwe samochody – zwłaszcza te najszybsze i najdroższe – od dawna są inspiracją dla producentów zabawek. Nie inaczej było w przypadku McLarena 720S, który jakiś czas temu trafił do oferty Lego – miniaturowy model składa się ze 161 elementów. Pracownicy brytyjskiego producenta samochodów postanowili jednak stworzyć coś, co będzie nieco bliższe oryginałowi – ich dzieło jest takiej samej wielkości, co prawdziwy 720S, a do jego budowy użyto aż 280 tysięcy słynnych klocków. Oto cały proces skompresowany do jednej minuty:

 

 

O prawdziwym McLarenie 720S mieliśmy okazję kiedyś wspomnieć na naszej stronie – umieściliśmy go na 6. miejscu zestawienia najszybszych samochodów na świecie. Brytyjski supersamochód jest w stanie rozpędzić się do zawrotnej prędkości 341 kilometrów na godzinę, co jest zasługą podwójnie turbodoładowanego silnika V8 o pojemności 4 litrów. Generuje on moc – jak nietrudno się domyślić – 720 koni mechanicznych, a sprint od zera do setki zajmuje 2,9 sekund.

 

Zobaczcie zestawienie 10 supersamochodów, które zadebiutowały w 2017 roku:

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska